Kotva
Aktuality
 
 
„Matrose“ platí i pro Rýn

Diplom k uznání profese lodník na řece Rýn

!!! NOVINKA !!! 

Sdělení absolventům oboru "Lodník"

 

 

 
 
Aktuality
Martin Husařík 3. nejlepší v ČR mezi zámečníky a strojními mechaniky
21.4.2017

 

 

Letošní celorepublikové finále nejlepších žáků oborů zámečník/strojní mechanik pořádala Střední škola technická a ekonomická Brno. Konkurence byla opravdu velká. Soutěže se zúčastnilo 18 žáků, kteří uspěli a postoupili z krajských kol.

Naší školu reprezentoval Martin Husařík z 2SM. Žák druhého ročníku oboru strojní mechanik se neztratil a mezi většinou o rok staršími konkurenty skončil na vynikajícím třetím místě. Soutěž obsahovala část praktickou a část teoretickou. Všichni soutěžící finále předvedli skvělé dovednosti a hluboké znalosti svého oboru.

Projekt Přehlídka České ručičky, v rámci které se soutěž koná, má za cíl popularizaci učňovských oborů v očích mladých lidí, jejich rodičů, učitelů i široké veřejnosti. Každoročně se soutěží ve dvaceti vybraných oborech. Fotografie ze soutěže naleznete ve Fotogalerii/Martin Husařík 3. nejlepší v České republice

 

Líheň úspěšných strojních mechaniků a instalatérů ze Střední školy lodní dopravy a technických řemesel v Děčíně VI.
30.3.2017

 

Dne 14. 3. proběhlo v Chomutově  již  7. regionální kolo „KOVO Junior - 2017 Zámečník“     v oboru strojní mechanik. Naše škola vyslala na soutěž dva reprezentanty  Martina Husaříka a Martina Veselého, oba jmenovaní postoupili  ze školního kola. Regionální kolo je zařazeno do celostátní soutěže o nejlepšího žáka v daném oboru ,, České ručičky´´ pod záštitou Cechu KOVO ČR. Úspěšné žáky, kteří se umístnili na prvním a druhém místě v regionálním kole, vysílá kraj jako své zástupce do celostátního finále, jež se letos koná v Brně. V tomto ročníku regionálního kola se umístnil Martin Husařík na 1. místě,  Martin Veselý obsadil pěkné páté místo. Stává se již tradicí, že naše škola v tomto oboru získává z regionálního kola medailová umístnění. Úspěch jsme zaznamenali i v celostátním finále, odkud jsme z minulých ročníků odvezli dvě první místa.

14. 3. 2017 pořádala Střední škola energetická a stavební, Obchodní akademie a Střední zdravotnická škola v Chomutově soutěž ,,Plastování s EZOZ“. Soutěže se zúčastnila družstva z šesti škol.Naše družstvo ve složení František Koki a Lukáš Volf ze třetího ročníku se nejen neztratilo, ale dokázalo celou soutěž vyhrát. Naši žáci obstáli jak v části teoretické – test odborných znalostí, tak i praktické – svařování rozvodů potrubí z plastů. Prokázali, že plastům v instalatérských rozvodech dobře rozumí. Fotografie lze shlédnout v sekci "Fotogalerie/Instalateři opět úspěšní".

Opakované úspěchy žáků svědčí o kvalitě vzdělávání školy!

Fyzika všemi smysly
23.3.2017

 

Dne 16.3.2017 naší školu navštívili dva studenti MFF UK v Praze s pásmem experimentů plných poznání, zábavy a překvapení nazvaným Fyzika všemi smysly, kterého se zúčastnily žáci tříd 1LB, 1O, 2LB, 2IZD a 2SM. Devadesátiminutový program byl plný pokusů, kterých se žáci mohli aktivně zúčastnit a tak teď už třeba víme, že největší silák školy ve stisku ruky je Damián Richter z 1LB a silné plíce má Dan Macko z 2IZD, kterého ovšem překonal pan učitel Rusnák :-).

Za zajímavé přiblížení fyziky děkujeme budoucím učitelům Terezce a Víťovi a těšíme se, že nás ještě někdy navštíví.

 

Obrazovou dokumentaci naleznete v sekci "Fotogalerie/Fyzika všemi smysly".

Jaké zkušenosti zvýší šance absolventů na pohovorech?
30.6.2016

 

Podle průzkumu Národního ústavu pro vzdělávání je až 90 % firem více nakloněno tomu zaměstnat čerstvého absolventa, pokud má již za sebou určitou pracovní zkušenost. Zároveň takového absolventa jednoznačně upřednostní před tím, který se pracovní zkušeností prokázat nemůže.

Celý článek čtěte v příloze.

www.profesia.cz

Slavnostní předávání výučních listů na Děčínském zámku
27.6.2016

 

Dne 23.6.2016 proběhlo slavnostní předávání výučních listů žákům, kteří splnili požadavky na své vědomosti i praktické dovednosti v jednotlivých částech závěrečných zkoušek.

Stejně jako v loňském roce byly výuční listy předány v reprezentačních prostorách Knihovního sálu Děčínského zámku za účasti zástupců města Děčín, vedení školy a pedagogického sboru. Fotografie z celé akce naleznete v sekci "Fotogalerie - Slavnostní předávání výučních listů".

Ing. Libor Bžunka

Brigáda po vyučené v oboru instalatér
20.6.2016

    STAVEBNÍ FIRMA

DC AVEX s. r. o., přijme BRIGÁDNÍKY na prázdniny

(vyučené instalatéry)

Nástup možný ihned,

volejte tel. Č. 412 520 144

   (Děčín-Staré město, Zelená 312/22)

Kromě angličtiny zaměstnavatelé nejčastěji požadují němčinu a francouzštinu.
17.6.2016

 V dnešní době je dobrá znalost alespoň jednoho cizího jazyka předpokladem pro získání slušného zaměstnání. Nejčastěji jde o angličtinu, vzhledem k sousedství s Německem a Rakouskem je u nás frekventovaná také němčina. Znalost dalších, a nejen evropských jazyků, se může stát dobrým východiskem pro start zajímavé kariéry – a nemusí jít pouze o záměr uplatnit se v zahraničí...

Celý článek v příloze!

 www.profesia.cz

Nabídka volných pracovních míst Cechu topenářů a instalatérů
31.5.2016

Cech topenářů a instalatérů České republiky připravil pro Vaše studenty (žáky) nabídku volných pracovních míst v ČR, a to na základě požadavků  členů cechu nabízí tyto pracovní pozice:

 

instalatér, topenář, plynař, rozpočtář přípravář staveb, technik kontroly kvality, montér, technik zakázkového oddělení, projektant, atd. ...

 

Podrobnější informace o firmě včetně kontaktu a pracovního zařazení jsou k dispozici na http://www.cechtop.cz/nabidka-pracovnich-mist/  

Zdroj:www.cechtop.cz

 

Školní turnaj v sálové kopané
31.5.2016

Dne 25.5.2016 se konal ve školní tělocvičně v Křešicích turnaj rříd v sálové kopané. Turnaje se zúčastnilo celkem 10 družstev, která byla rozdělena do 2 skupin. Nejlepší 4 družstva mezi sebou sehrála finálovou skupinu.

Výsledky: 1. místo: 1LA + 1LB

                  2. místo: 2LA + 2LB

                  3. místo: IZD

                  4. místo: 3O

 

Nejlepším hráčem byl vyhodnocen Daniel Horák ze třídy 1LA a nejlepším brankářem Vojtěch Nygrín ze třídy LB.

Mgr. Josef Florián

Sezónních nabídek a brigád letos přibylo – nejvíce ve výrobě
25.5.2016

 

Rekordní pokles nezaměstnanosti s sebou nese nárůst nabídky sezónních prací, tedy i brigádnických míst. V současné době vrcholí aktivita firem, které shánějí pracovníky nejen na obsluhu venkovních stánků nebo prodej zmrzliny, ale také do výroby, logistiky nebo na místa řidičů... Celý článek v příloze! 
 
 

www.profesia.cz

TOP 10 "Střední roku 2016"
20.5.2016

V uplynulých dnech byly vyhlášeny výsledky ankety, která před časem probíhala pod názvem"Střední roku 2016".

Naše škola se v obou kategoriích (hlasování studentů, hlasování absolventů) umístila shodně na 6. místě z celkového počtu 70-ti přihlášených středních škol z Ústeckého kraje.

Výsledky ankety najdete níže na banneru "Střední roku 2016".

Ing. Libor Bžunka

Udělení Výročního topenářského ocenění 2016
6.5.2016

 

Při slavnostním zahájení Stavebního veletrhu v Brně 2016 CTI ČR udělil Výroční topenářské uznání za rok 2016 Vladislavu Hampejsovi. Cena byla udělena za mnohaleté provádění osvěty v oboru školství a vzdělávání.

Toto prestižní ocenění ,,Křišťálový plamen“ předával prezident Cechu instalatérů a topenářů ČR pan Bohuslav Hamrozi. Cena je udělována firmám, institucím a osobám za významné činy v oboru topenářství a vodoinstalatérství v České republice i zahraničí.  Poprvé v devatenáctileté historii bylo toto ocenění uděleno učiteli školy.

Fotografie z předávání ceny v sekci "Fotogalerie" - Udělení Výročního topenářského ocenění 2016

 

Ing. Libor Bžunka

I. seminář k závěrečným zkouškám
10.11.2015

Stejně jako v loňském školním roce, tak i v tom letošním, pořádá Ing. Jaroslav Pejzl semináře pro žáky třetího ročníku oboru ZEDNÍK. Podrobné informace k prvnímu semináři naleznete zde.

 

Ing. Jaroslav Pejzl

Absolventi mají dobré šance na trhu práce
5.11.2015

Největší veletrhy práce v ČR Profesia Days a HR Days, které na konci října proběhly v Praze, ukazují aktuální trendy na trhu práce v České republice. Například to, že čerství absolventi mají šance získat i velmi zajímavou práci – zatímco ještě před 3 lety bez praxe jen těžko hledali uplatnění, nyní o ně firmy stojí a zaměřují na ně své náborové aktivity... (více v příloze)

 

zdroj: www.profesia.cz

 

 
 
Seminář firmy Geberit
26.10.2015

Dne 20. 10. 2015 proběhl seminář firmy GEBERIT pro žáky oboru instalatér.

Program přednášky:

 

 1. Prezentace firmy a jejich výrobků – multimediální učebna

 2. Montáž modulu WC Geberit Duofix – instalatérská dílna

 

Žáci byli seznámeni s výrobky přední švýcarské firmy vyrábějící sanitární techniku. Měli možnost si i prakticky vyzkoušet montáž WC modulu.

Škola tímto získala 1 kus montážního modulu Geberit Duofix, který poslouží jako montážní a demonstrativní výuková pomůcka v ceně cca. 4 000 Kč.

 

Snímky z uvedeného semináře naleznete v sekci "Fotogalerie" - Seminář firmy Geberit

 

Bc. Vladislav Hampejs

Akce firem SANELA a HELUZ
14.10.2015

V multimediální učebně v Křešicích proběhly 2 akce na podporu vzdělávání našich žáků ve spolupráci s předními výrobci sanitární techniky (Sanela) a zdících materiálů (HELUZ). První akce byla zaměřena pro obor instalatér, druhá pro obor zedník.

Firma SANELA 7. 10. 2015

Program semináře: Sanitární technika, nerezový program, automatické splachovače, automatické ovládání sprch

Akce rozšířila znalosti našich žáků v bezdotykových systémech splachování a vodovodních baterií různého druhu. Bylo nám předvedeno zejména nastavování systému, seřizování na místní podmínky údržba a mnoho dalšího. Velký význam pro školu má i příslib věnování 2 funkčních automatických systémů včetně dálkového ovládání pro seřizování a nastavování. Dále jsme obdrželi velmi výhodnou cenovou nabídku pro plánované rekonstrukce sociálních zařízení.

Firma HELUZ 13. 10. 2015  od 8°°hod. Multimediální učebna v Křešicích

Program přednášky:

1. hod. - Historie firmy HELUZ-tradice a vývoj jednotlivých cihelných výrobků, jejich vlastnosti a správné užití na stavbách.

2. hod. -  Správné provádění -chybné použití; nedodržování technologické kázně při výstavbě.

3. hod. – Komínové systémy HELUZ. Výhody, dodržení  zásad a  parametrů  při stavbě; video výstavby komínu HELUZ.

Obrazový materiál z uvedených akcí je možné zhlédnout v sekci "Fotogalerie" Akce firem SANELA a HELUZ.

Účast žáků stavebních oborů na 26. mezinárodním veletrhu FOR ARCH 2015 v Praze
8.10.2015

Naši žáci oborů Zedník a Instalatér se zúčastnili 18. září 2015 mezinárodního stavebního veletrhu. Na veletrhu žáci mohli shlédnout mnoho novinek z oblastí spojených se stavebnictvím. Přední výrobci, dodavatelé a řemeslníci tak ukázali své nejnovější technologie a výrobky dostupné na tuzemském a případně zahraničním trhu. Jednalo se například o zdící materiály, instalatérské prvky, spojovací materiály, aj. . Mnozí žáci tak navázali neformální kontakty s některými výrobci. Pro naše žáky to znamená první krůček k úspěšnému osobnímu a profesnímu rozvoji.

Fotografie z celé akce můžete shlédnout v sekci "Fotogelerie" FOR ARCH Praha 2015

Nástup absolventů letos nezvýšil procento
21.9.2015

Nástup absolventů letos nezvýšil procento nezaměstnanosti! Trh práce v České republice se opravdu mění. Zatímco v uplynulých letech bylo obvyklé, že nástup čerstvých absolventů zdvihal zvláště po odeznění letních brigád procento nezaměstnanosti, letošní září přineslo dokonce její pokles... (více v příloze)
 

  

zdroj: www.profesia.cz

Účast na krajském kole ve vyprošťování osob z havarovaných vozidel
10.9.2015

Žákyně oboru "Pečovatelské služby" se dne 2.9.2015 zúčastnily krajského kola ve vyprošťování zraněných osob z havarovaného vozidla. Tato akce byla organizována Hasičským záchranným sborem Ústeckého kraje ve spolupráci s Magistrátem města Děčín. Akce se konala na parkovišti pod městskou knihovnou a byla zaměřena na záchranu zraněných osob při dopravních nehodách a poskytnutí lékařské první pomoci. Žáci viděli v simulovaných dopravních nehodách práci příslušníků HZS – rychlost, sehranost týmu, způsoby vyprošťování zraněné osoby, poskytnutí PP, stabilizace vozidla, postupy likvidace a zamezení ekologického znečištění životního prostředí. Seznámili  se i  se zdravotnickým a technickým  vybavením vozidel HZS včetně krátké přednášky a názorného použití jednotlivých pomůcek. Fotografie pořízené během celé akce jsou ke shlédnutí v sekci "Fotogalerie" Krajské kolo ve vyprošťování osob.

Trh dává šanci absolventům v různých oborech
26.6.2015

Česká ekonomika od začátku letošního roku nabírá dech, od ledna do března ve srovnání s loňským rokem výrazně zrychlila růst na 3,9 procenta. S rostoucími zakázkami narůstá i potřeba firem přijímat nové zaměstnance. Počet nezaměstnaných klesl podle údajů ČSÚ pod půl milionu a výrazně přibývá volných míst. Společnosti hledají nové zaměstnance také v řadách absolventů středních a vysokých škol. Kompletní zprávu je možné shlédnout zde.

 

Zdroj: www.profesia.cz

Exkurze žáků školy v provozovně společností Technické služby Děčín a.s. a Marius Pedersen Group.
24.6.2015

Dne 17. června 2015 proběhla zajímavá školní akce, která měla přímou návaznost na výuku učebních oborů Malířské a natěračské práce a Zednické práce. Dne 17. června 2015 proběhla zajímavá školní akce, která měla přímou návaznost na výuku učebních oborů Malířské a natěračské práce a Zednické práce. Více se dočtete zde. Fotografie naleznete v sekci "Fotogalerie" Exkurze v Technických službách Děčín.

Rafty Labským kaňonem do Bad Schandau
23.6.2015

Ve středu 17.6.2015 se skupina žáků ze třídy O1 vypravila na tématickou výpravu s názvem „Rafty Labským kaňonem do Bad Schandau“.  Nafukovací rafty zapůjčila děčínská agentura „Za hranice“. Na cestu zpět z německého příhraničního lázeňského města někteří účastníci sportovně-poznávací akce zvolili jízdní kolo, jiní kolečkové brusle. Při plavbě jsme se při levém břehu řeky zastavili u skalního jezírka.  Celá akce patřila k těm fyzicky náročnějším. Fotografie naleznete v sekci "Fotogalerie"  Rafty Labským kaňonem.

 
Prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý ocenil žáka naší školy
19.6.2015

Prezident HK ČR Vladimír Dlouhý ocenil žáka naší školy Dušana Říhu, vítěze Vědomostní olympiády Cechu topenářů a instalatérů ČR v Praze v sídle Hospodářské komory ČR. Současně předal naší škole putovní pohár pro vítěze. Více se dočtete zde. Fotografie z předání putovního poháru naleznete v sekci "Fotogalerie" Vědomostní olympiáda.

Tematická exkurse v Schönebecku a Magdeburgu
5.6.2015

Ve dnech 11. až 13. 5. 2015 se zúčastnily třídy 2LA a 2 LB tematické exkurse v Schönebecku a Magdeburgu. Více informací zde. Obrazová dokumentace z tématické exkurse je ke shlédnutí v sekci "Fotogalerie" - Schönebeck 2015

XI. ročník celorepublikové soutěže: "Máme vítěze"
1.6.2015

„Vědomostní olympiáda Cechu topenářů a instalatérů České republiky"

 

K průběhu celé soutěže se dočtete více zde

Exkurze do DOZP Stará Oleška
25.5.2015

Dne 12. května jsme se se žáky 1PE zúčastnili exkurze ve Staré Olešce v DOZP ( domov pro osoby se zdravotním postižením). Po příchodu nás uvítala paní ředitelka Mgr. Dagmar Vaňková, která nás seznámila s historií a současností fungování ústavu. Poté se nás ujala vedoucí pečovatelské služby, paní Podlahová, která nás provedla celým areálem. Prohlédli jsme si dílničky, které slouží k perspektivnímu využití volného času.

V areálu ústavu je malá zahrádka, kde si klienti za pomoci pečovatelů mohou vypěstovat různé druhy zeleniny. Na přání klientů byla v areálu vybudována minizoo (2 ovce, 1 koza, králík a morče). Klienti se o tato zvířata pravidelně společně starají.

Exkurze byla pro žáky velkým přínosem. Žáci se osobně setkali s lidmi s různým mentálním i fyzickým handicapem, viděli na vlastní oči činnost pracovníků v sociálních službách, jejich pracovní prostředí a náplň práce.

Fotografie z exkurze naleznete v sekci "Fotogalerie" - Exkurze do DOZP Stará Oleška

 

Mgr. Ludmila Tesarczyková

 

Turistický kurz u Máchova jezera
15.5.2015

Obráběči ze 2O byli ve dnech 11.-13. 5. 2015 na sportovně-turistickém kurzu ve Starých Splavech. Za krásného počasí soutěžili v prostředí rekreačního zařízení IMA, absolvovali náročný celodenní výlet na Bezděz a zpět do Splavů, který prověřil nejen fyzické, ale i psychické možnosti mnohých chlapců. Poslední den si teoreticky i prakticky vyzkoušeli, jak zvládnou provést první pomoc a ošetřit poranění. Obrazovou dokumentaci z akce můžete shlédnout v sekci "Fotogalerie" Turistický kurz u Máchova jezera.

Exkurze v Domově pro osoby se zdravotním postižením Kadaň
13.5.2015

Třídy 2PE a 3PE, ped. dozor  UOV pí. J. Koppová a UOV pí. Vlková. Odjezd 12.5.2015 v 7.30 hod, návrat v 16.24 hod. Vlastní prohlídka zařízení trvala cca 2,5 hod. Objekt je umístěn ve dvou budovách (budova A – zaměřena na mladší klienty, budova B – starší klientela imobilních uživatelů zejména  mužského pohlaví, tato budova je po rekonstrukci – možnost porovnání moderního prostoru s vybavením se zařízením zastaralejšího charakteru). Personál k nám byl velmi vstřícný a ochotný. Žáci se s tímto typem zařízení setkali poprvé a porovnávali imobilní klientelu domova pro seniory a druhy vykonávaných činností s činností pracovníků v tomto typu zařízení . Tato exkurze byla velmi poučná a přínosná v oblasti rozšíření obzorů našich žáků s možností uplatnění v pracovním procesu. Několik fotografií z exkurze naleznete v sekci "Fotogalerie"-Exkurze v Kadani. V samotném objektu nám fotografování nebylo umožněno.

                                                            

S. Vlková, J. Koppová

Doučování pro žáky 9. tříd základních škol
13.5.2015

Doučování pro žáky 9. tříd základních škol i nadále probíhá, a to až do konce měsíce června roku 2015. Podrobné informace naleznete zde.

 

Ing. Libor Bžunka

Turnaj v malé kopané O putovní pohár primátorky města Děčín
11.5.2015

Střední škola řemesel a služeb Děčín, pořádala dne 30. dubna 2015 již osmý ročník turnaje o putovní pohár v malé kopané. Letošní turnaj se uskutečnil pod záštitou paní Mgr. Marie Blažkové, primátorky města Děčín.

Mužstva přihlášených středních škol prošla vyřazovacími boji ve dvou základních skupinách.

Družstvo naší školy se probojovalo až finále, kde podlehlo týmu Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy stavební, strojní a dopravní Děčín a skončilo tak na pěkném druhém místě.

Fotografie z turnaje je možné shlédnout v sekci "Fotogalerie" pod názvem Turnaj v malé kopané.

 

Ing. Libor Bžunka

Účast žáků naší školy na exkurzi v podniku RYKO a. s.
27.4.2015

Dne 24.4.2015 se žáci oboru Malířské a natěračské práce zúčastnili exkurze v opravárenském provozu společnosti RYKO a.s. Více podrobností o akci najdete zde a fotografie v sekci "Fotogalerie" - Exkurze v podniku RYKO a.s.. 

Informace pro žáky třetího ročníku oboru Zedník
24.4.2015

Ing. Jaroslav Pejzl pořádá 6. seminář k Závěrečným zkouškám pro žáky třetího ročníku oboru Zedník. Jedná se o tzv. opakovaný seminář k procvičení písemných ZZ.  Zájemci o tento  seminář naleznou podrobné informace zde

Účast a úmístění našich žáků v soutěžích zručnosti
17.4.2015

V měsíci březnu se naše škola zúčastnila třech soutěží odborných znalostí v oborech obráběč kovů, Strojní mechanik a Instalatér, jednalo se vždy o regionální kolo.

 

Obráběč kovů:

Lukáš Zronek 3OZI skončil na 2. místě (14 soutěžících z 7 středních škol)

V regionálním kole soutěže KOVO JUNIOR 2015 – OBRÁBĚČ KOVŮ, konané dne 24. února 2015 na Střední škole stavební Teplice

Postoupil na celostátní kolo soutěže KOVO JUNIOR 2015 – obráběč kovů,  konané dne 5.-6.5. 2015  na Střední škole technické, gastronomické a automobilní, Chomutov

 

Strojní mechanik:

Jaroslav Chaloupka 2SM zvítězil (18 soutěžících z 9 středních škol)

V regionálním kole soutěže KOVO JUNIOR 2015 – obor ZÁMEČNÍK konané na Střední škole technické, gastronomické a automobilní, Chomutov.

Postoupil na celostátní kolo soutěže KOVO JUNIOR 2015 – ZÁMEČNÍK,  konané dne 15.-16.4. 2015, na Střední škole strojírenské a elektrotechnické, Brno, Trnkova 113

 

Instalatér:

Horváth Ondřej a Chmelík Jakub 2 IZD zvítězili v regionálním kole v Lysé nad Labem v rámci výstavy Stavitel – Střední Čechy.

Postupují do celostátního finále, které se uskuteční v Praze.

Prezentace malířské firmy pro obor Malířské a natěračské práce
17.4.2015

Naší školu navštívila firma Barvy – Laky Teluria, kterou zprostředkovala firma Duka Colours z Děčína. Žákům oboru Malířské a natěračské práce ukázal pan Koubek (vystupuje v TV – Rady ptáka loskutáka) nové trendy, které přispějí ke zkvalitnění výuky. Fotografie z prezetace najdete ve fotogalerii.

Informace pro žáky třetího ročníku oboru Zedník
7.4.2015
Ing. Jaroslav Pejzl pořádá 5. seminář k Závěrečným zkouškám pro žáky třetího ročníku oboru Zedník. Jedná se o tzv. opakovaný seminář k procvičení písemných ZZ.  Zájemci o tento  seminář naleznou podrobné informace zde
FACEBOOK ŠKOLY
4.4.2015

Prohlédněte si Střední školu lodní dopravy a technických řemesel Děčín na facebooku. Škola aktivně tuto sociální síť využívá ke sdílení informací současným žákům, bývalým absolventům, rodičům i široké veřejnosti.

Ing. Kateřina Sellnerová

zástupce ředitele školy

Omezení provozu v ulici Dělnická
12.3.2015

Vážení rodiče a žáci,

 

chtěli bychom Vás informovat, že v období od 15. 3. 2015 do 30. 10. 2015 bude probíhat plánovaná rekonstrukce vodovou a kanalizace v ulici Dělnická – Děčín VI. Práce budou probíhat v několika etapách postupně od okružní křižovatky v Děčíně IV (U výtopen) směrem k Želenicím. V této souvislosti dojde ke značnému omezení provozu.

 

V období rekonstrukce nebude umožněno žákům školy parkovat vozidla na školním parkovišti a nebude umožněn žákům vjezd na dvůr školy vlastními dopravními prostředky. Provoz teoretického a odborného vyučování nebude nijak omezen.

 

Ing. Kateřina Sellnerová

Zástupce ředitele školy

Výuka od 11.03.2015
10.3.2015

Od 11. 3. 2015 je zahájena teoretická výuka v běžném režimu podle rozvrhu. Odborný výcvik probíhá v nouzovém režimu. S režimem odborného výcviku byli dnes  10. 3. 2015 žáci seznámeni učitelem odborného výcviku.

 

 

Ing. Kateřina Sellnerová

zástupce ředitele školy

 

 

Organizace výuky na den 10.03.2015
9.3.2015

Organizace teoretického vyučování dne 10. 3. 2015

Tematické exkurse, 50,-- Kč s sebou

 

                                              

1O       Ing. Jiří Holpuch sraz 8:10 na dvoře školy u budovy Dělnická

 

1IZD    Bc. Vladislav Hampejs  sraz  8:10 na dvoře školy u budovy Křešice

 

1SMO  Ing. Libor Bžunka sraz 8:30 na parkovišti u pod Městskou knihovnou Děčín, ulice Labská

 

2LA      Mgr. Mira Malcová sraz 8:30 na parkovišti u pod Městskou knihovnou Děčín, ulice Labská

 

2SM    Mgr. Josef Florián sraz 8:30 na parkovišti u pod Městskou knihovnou Děčín, ulice Labská

 

3LB      Mgr. Michal Tomášek  sraz 8:30 na parkovišti u pod Městskou knihovnou Děčín, ulice Labská

 

3OZI    Mgr. Martina Doušová sraz 8:30 na parkovišti u pod Městskou knihovnou Děčín, ulice Labská

 

Organizace odborného výcviku dne 10. 3. 2015

 

2O učitelé odborného výcviku sraz 7:00 v hlavní budově školy, učebna č. 1 nad posilovnou

 

1LA učitelé odborného výcviku sraz dle rozvrhu, skupina UOV Flachse a Koška školní loď DL2, ostatní 7:00 v hlavní budově školy, učebna č. 1 nad posilovnou

 

1LB učitelé odborného výcviku sraz  dle rozvrhu, skupina UOV Flachse a Koška školní loď DL2, ostatní 7:00 v hlavní  budově školy, učebna č. 1 nad posilovnou

 

2LB učitelé odborného výcviku sraz  dle rozvrhu, školní loď DL2

 

2IZD učitelé odborného výcviku sraz dle rozvrhu, umístění dle informací UOV

 

3SM dle rozvrhu, praxe ve firmách

 

 

Ing. Kateřina Sellnerová

Zástupce ředitele školy

Havárie školní vodoinstalace v budově Dělnická
6.3.2015

Informace o postupu prací na odstraňování následků havárie a provozu školy.

 

Vážení rodiče a žáci,

 

chtěli bychom Vás informovat o událostech posledních  několika dnů. V hlavní budově školy na Dělnické ulici došlo k havárii vody, kdy praskla přívodní hadička pod umyvadlem na pánských záchodcích. Voda vyplavila dvě učebny, kabinet a poškodila stropy na polovině chodby v 1. patře a částečně také strop v dílně odborného výcviku. Voda dále poškodila elektrické vedení a frézu v dílně obráběčů kovů. Dílna strojních mechaniků je v současné době taktéž mimo provoz. Mezi další škody patří poškození stropnic na vstupním schodišti školy a pánské záchody v 1. patře a v přízemí budovy a další technické zázemí školy.

Havárii objevil na základě bezpečnostního systému p. školník ve středu 4. 3. 2015 ve 21:30 h, od té doby se intenzivně pracuje na odstranění škod, aby se následky odstranily co nejrychleji.

 

Z bezpečnostních důvodů a důvodů likvidace havárie škod ve škole vyhlašuji v souladu s § 24 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (Školský zákon) na pondělí 9. 3. 2015 ředitelské volno pro všechny žáky z hlavní budovy školy na Dělnické ulici. Odborný výcvik ve firmách a na školní dílenské lodi bude probíhat nadále v běžném režimu (2LB, 2IZD, 3SM, nastoupí na svá obvyklá pracoviště). Na zaměstnance školy se ředitelské volno nevztahuje.

 

Část budovy bude zahrazena tak, aby se mohlo pracovat na odstranění škod.  Pravděpodobně proto budeme muset v některých dnech upravit začátky a konce vyučovacích hodin, neboť se zmenšil prostor pro žáky.  Zkrácení některých hodin by se týkalo pouze některých ročníků. V případě, že tato situace nastane, budete včas prostřednictvím internetu a studijních průkazů informováni.

 

Děkuji za pochopení.

 

Ing. Kateřina Sellnerová

Zástupce ředitele SŠ

Informace pro žáky třetího ročníku oboru Zedník
18.2.2015

Ing. Jaroslav Pejzl pořádá 3. seminář k Závěrečným zkouškám pro žáky třetího ročníku oboru Zedník. Zájemci o seminář naleznou podrobné informace zde

Turnaj ve futsalu
23.1.2015

V úterý 20. ledna 2015 se ve večerních hodinách na palubovce

želenické tělocvičny V Děčíně uskutečnilo přátelské utkání ve futsalu mezi

studenty z DM Želenice Děčín 6 a DM ul. ČSL Děčín 1.

Za každý DM nastoupily 2 čtyřčlenné týmy (A a B).

Herní systém byl hrán tabulkově (každý s každým) a naše dva týmy

se umístily na slušném 2. a 3. místě.

Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci DM a naší školy především

díky velmi obětavé hře všem 8 žákům oboru Lodník (1.–3. roč.) a jednomu žáku oboru Stravovací a ubytovací služby a jednomu žáku z oboru Malířské a natěračské práce ze 2. ročníku.

Fotografie z turnaje naleznete v sekci "Fotogalerie" Futsal 2015

Bc. M. Formánek, vychovatel.

Informace pro žáky třetího ročníku oboru Zedník
16.1.2015

Ing. Jaroslav Pejzl pořádá 2. seminář k Závěrečným zkouškám pro žáky třetího ročníku oboru Zedník. Zájemci o seminář naleznou informace zde.

Důležitá informace pro žáky třídy 3LB
5.1.2015

Teoretická výuka pro 3LB začíná dne 19.01.2015. V termínovém kalendáři na rok 2014/2015 došlo k administrativní chybě, která byla  již v dokumentu opravena.

Ing. Libor Bžunka

 

Rozloučení s rokem 2014
5.1.2015

Večer dne 16.12.2014 jsme se na internátě rozloučili se starým rokem. Kuchyň připravila slavnostní večeři, po jídle jsme si předali drobné dárečky a pak začala večerní diskotéka. Zde jsme využili příležitost poznat se i z jiné stránky, ne pouze jako pedagog a žák. Všichni se skvěle bavili, povedla se nám pohodová společenská akce, která upevnila nejen sociální vztahy na internátě.

Bc. Ladislav Kopecký

vedoucí vychovatel

internát Benešovská

Hlasujte v soutěži
12.11.2014

Podpořte svým hlasem naší školu v celostátní soutěži "Střední roku"

http://stredniroku.cz/skoly/?school=140 

Den otevřených dveří
15.7.2014

Pro uchazeče, rodiče a všechny zájemce pořádáme dny otevřených dveří každý pracovní den od 7.30 do 15.00 hodin - po předchozí domluvě na sekretariátu školy

Spuštění nového webu školy
25.4.2014

Spustili jsme pro vás nové webové stránky.

 

 

 

 
 
Brigády Děčín

 
 
Anketa
Líbí se vám nový web?
Ano
Ne
Možná
Celkem hlasovalo: 542
 
 
Z Ř I Z O V A T E L

 

 

 
 

.

Vloženo: 14.12.2014 | Autor: webmaster | Zobrazeno: 8823x


Malíři v Hlučíně 

Ve dnech 22. - 24. 5. 2017 se v Hlučíně uskutečnilo setkání mladých malířů – natěračů. Jednalo se o tradiční prezentaci malířských a natěračských prací. Letošního ročníku se účastnilo 10 škol z ČR a ze Slovenska. Naší školu dobře reprezentovali žáci Vít Horní a Jiří Kukla. Jejich práce byla hodnocena jako velmi zdařilá.

Součástí setkání byla i řada doprovodných akcí pro žáky i pedagogický doprovod. Navštívili firmu Armatur Group, památník 2. Světové války a v osobním volnu si zahráli bowling.

Akce měla dobrý ohlas. Vydařila se po stránce odborné i společenské. Fotografie z akce naleznete v sekci Fotogalerie/Malíři v Hlučíně.

 

Bc. Vladislav Hampejs

 


 

Mezitřídní turnaj v sálové kopané

Dne 23.5.2017 se konal turnaj v sálové kopané v tělocvičně v Křešicích.

Turnaje se zúčastnilo celkem 10 tříd, které byly rozlosovány do dvou skupin po pěti družstvech. V semifinálových bojích se utkala družstva: 2IZD - 1SM s výsledkem 3:0

                                                                      Křešice - 1LA s výsledkem 1:1 (penalty 2:1)

Ve finále hrála družstva 2IZD a Křešice. Družstvo třídy 2IZD zvítězilo 2:1.

Nejlepším hráčem turnaje byl vahlášen David Skalický z družstva třídy 1SM a nejlepším brankářem byl vyhlášen Daniel Macko z družstva třídy 2IZD. Celkem se turnaje zúčastnilo 70 chlapců. Pro družstva, která se umístila na prvních třech místech byly připraveny ceny ve formě dortů, které pro vítěze připravili žáci naší školy.

Fotografie z turnaje je možné shlédnout v sekci Fotogalerie/Mezitřídní turnaj v sálové kopané

 

Mgr. Josef Florián

 


 

Návštěva prodejního areálu společnosti Stavebniny AZ spol. s r. o. Děčín 

 

Dne 19. 05. 2017 jsme společně s žáky třídy 1IZD učebního oboru Zedník realizovali zajímavou návštěvu prodejního areálu společnosti Stavebniny AZ spol. s r. o. Děčín. Akce byla nanejvýš potřebná, protože právě v prodejně stavebnin jsme si mohli ověřit naše znalosti širokého sortimentu stavebních hmot, prvků a prefabrikátů. Naše mladé zedníky velmi zaujaly různé systémy zdicích materiálů, pestrá nabídka betonového zboží i nejrůznější suché maltové směsi. Prošli jsme celým areálem a v praktickém kontaktu se stavivy jsme vhodně navázali na teoretickou výuku v předmětech Materiály a Technologie a na učivo, které jsme po celý školní rok pilně probírali. Žáci byli se školní akcí spokojení a sami uznali, jak je pro ně důležité orientovat se ve velmi pestrém sortimentu výrobků pro stavby. Závěrem jsme poděkovali vedení společnosti za vlídné přijetí a rozloučili se. Byli jsme spokojení: počasí nám přálo a školní akce se vydařila.

Fotografie jsou umístěny v sekci Fotogalerie - Stavebniny AZ spol. s r. o.


 

3. místo pro Františka Koki na celorepublikové soutěži

 

V Sušici se konala soutěž odborných dovedností žáků v oboru instalatér a elektrikář ,,O křišťálovou kouli Systherm“. Účastníci přijeli z celé ČR. Cílem klání bylo přiblížit, co možná nejvíce, absolventy učilišť reálné praxi. Složené dvojice instalatér a elektrikář byly nalosovány z různých škol. Naší školu vzorně reprezentoval instalatér František Koki ze  3IZD. Los mu přidělil parťáka elektrikáře z Pardubic. Společně vybojovali cenné 3. místo v silné konkurenci.

Pro pedagogický dozor byl dne 4. 5. 2017 připraven v sídle SOŠ a SOU Sušice tematický seminář společnosti SYSTHERM zaměřený na moderní způsoby větrání a výměny vzduchu ve školských zařízeních a následně prohlídka Čeňkovy pily. Dále návštěva výtopny na biomasu, motorkářské muzeum další hodnotný program.

Slavnostní vyhlášení vítězů se tradičně konalo na radnici města Sušice, a to v pátek 5. 5. 2017. Udílení cen se zúčastnili generální ředitel SYSTHERM s.r.o. Jan Kazda, ředitel SOŠ a SOU Sušice Ing. Jaromír Kolář, senátor Jan Látka, viceprezident Hospodářské komory ČR Roman Pommer, člen HK ČR Ing. Jiří Rynda a zástupce odboru školství, mládeže a sportu Plzeňského kraje Mgr. Petr Dušek.

Více informací o soutěži: www.facebook.com/nejlepsi.instalateri

Fotky z akce ve fotogalerii našeho školního webu.

 

 


 

Turnaj v kopané o Pohár primátorky města Děčín

Dne 3. Května 2017 jsme se zúčastnili Okresního kola středních škol děčínského okresu v kopané – Pohár primátorky města Děčína.

 

Handicapem našeho mužstva byla neúčast nejlepších hráčů, kteří byli na tematickém zájezdu v Magdeburku a Hamburku. I přes veškeré úsilí jsme nepostoupili ze skupiny.

 

Naši školu reprezentovali: Kozlík, Kubeš, Zavřel, Oravík, Lein, Hubsch, Hejl, Turek a Skalický.

 

Turnaj vyhrála Evropská obchodní akademie Děčín.


 

Líheň úspěšných strojních mechaniků a instalatérů ze Střední školy lodní dopravy a technických řemesel v Děčíně VI.

 

Dne 14. 3. proběhlo v Chomutově  již  7. regionální kolo „KOVO Junior - 2017 Zámečník“     v oboru strojní mechanik. Naše škola vyslala na soutěž dva reprezentanty  Martina Husaříka a Martina Veselého, oba jmenovaní postoupili  ze školního kola. Regionální kolo je zařazeno do celostátní soutěže o nejlepšího žáka v daném oboru ,, České ručičky´´ pod záštitou Cechu KOVO ČR. Úspěšné žáky, kteří se umístnili na prvním a druhém místě v regionálním kole, vysílá kraj jako své zástupce do celostátního finále, jež se letos koná v Brně. V tomto ročníku regionálního kola se umístnil Martin Husařík na 1. místě,  Martin Veselý obsadil pěkné páté místo. Stává se již tradicí, že naše škola v tomto oboru získává z regionálního kola medailová umístnění. Úspěch jsme zaznamenali i v celostátním finále, odkud jsme z minulých ročníků odvezli dvě první místa.

14. 3. 2017 pořádala Střední škola energetická a stavební, Obchodní akademie a Střední zdravotnická škola v Chomutově soutěž ,,Plastování s EZOZ“. Soutěže se zúčastnila družstva z šesti škol.Naše družstvo ve složení František Koki a Lukáš Volf ze třetího ročníku se nejen neztratilo, ale dokázalo celou soutěž vyhrát. Naši žáci obstáli jak v části teoretické – test odborných znalostí, tak i praktické – svařování rozvodů potrubí z plastů. Prokázali, že plastům v instalatérských rozvodech dobře rozumí.

Opakované úspěchy žáků svědčí o kvalitě vzdělávání školy!

 


Fyzika všemi smysly

Dne 16.3.2017 naší školu navštívili dva studenti MFF UK v Praze s pásmem experimentů plných poznání, zábavy a překvapení nazvaným Fyzika všemi smysly, kterého se zúčastnily žáci tříd 1LB, 1O, 2LB, 2IZD a 2SM. Devadesátiminutový program byl plný pokusů, kterých se žáci mohli aktivně zúčastnit a tak teď už třeba víme, že největší silák školy ve stisku ruky je Damián Richter z 1LB a silné plíce má Dan Macko z 2IZD, kterého ovšem překonal pan učitel Rusnák :-).

Za zajímavé přiblížení fyziky děkujeme budoucím učitelům Terezce a Víťovi a těšíme se, že nás ještě někdy navštíví.


 

Vánoční turnaj ve florbalu a odbíjené

FLORBAL

 

Dne 8. 12. 2016 se náš DM zúčastnil „Meziinternátního turnaje ve florbalu“, který pořádal DM Čsl. armády Děčín 1 při VOŠ a SPŠ S, S a D ve své tělocvičně v Děčíně 1.

Turnaje se zúčastnily 4 DM z Děčína. Soutěžilo se systémem ‘každý s každým‘ v počtu hráčů 3+1.

Náš tým se umístil v celkovém hodnocení na bronzovém stupni.

Gratulujeme všem 4 sportovcům a přejeme ještě větší úspěchy na nadcházejícím jarním turnaji v sálové kopané!

 

 

VÁNOČNÍ TURNAJ VE VOLEJBALU

 

Dne 13. 12. 2016 uspořádal náš DM Želenice pod taktovkou organizátorky Marie Bartoňové „Vánoční turnaj ve volejbalu“. Hrálo se v tělocvičně ZŠ Školní v Děčíně 6. Turnaje se zúčatnily 4 týmy po 4 hráčích, včetně šikovných hostujících dívek Aničky a Stelinky Libichových a kromě současných studentů i našich bývalých pěti studentů, kteří s námi chodí volejbal téměř pravidelně trénovat dvakrát do měsíce.

Všichni si vánoční turnaj moc užili a nechyběly ani drobné ceny a dárečky pod stromeček od „volejbalového Ježíška“.

Fotografie z uvedených sportovních akcí je možné shlédnout v sekci "Fotogalerie

 

Bc. Martin Formánek – vychovatel DM

 

 


 

WORKSHOPY

Odborný výcvik – stavební obory

Odborné vzdělávací semináře v letošním školním roce

 

5. 10. 2016 Ytong

Osnova Semináře:

 

 1. Část – teoretická (výklad + promítání prezentace)

   

 • Seznámení s výrobky stavebního systému Ytong

 • Zakládání nosného zdiva a příček

 • Montované stropy

 • Věnce

 • Schody

 • Řezání a vrtání do stavebních prvků

 • Výhody, vlastnosti, použití , chyby montáže

 •  

 1. Část – praktická

   

 • Žáci si vyzkoušeli práci s prvky stavebního systému Ytong (řezání, zdění).

 

19. 10. 2016 Ekoplastik

 

Program semináře:

 

 

 • Historie společnosti

 • Výrobní sortiment

 • Novinky ve výrobě

 • Spojování potrubí

 • Svařování plastů

 • Pevné a kluzné body

 • Dilatace potrubí

 • PP-RCT materiál

   

   

Seminář byl velmi přínosný pro žáky i pedagogické pracovníky. Akce byla vedena vysoce odborně a srozumitelně.

3. 11. 2016 Systherm a Hilti

 

Praktický workshop

o moderních způsobech efektivní práce, určený učňům a studentům středních škol

 

 

 

Ukázky a možnost vyzkoušení si práce s nástroji Hilti

 

Současné montážní postupy u topenářů, instalatérů a dalších profesí od Systhermu

 

Aktivní zapojení žáků – praktické vyzkoušení

 

Prezentace obou firem – Hilti a Systherm

 

 

Největším přínosem akce byla možnost si špičkové značkové nářadí vyzkoušet přímo na dílně.

 

 

 

 

14. 12. 2016 Keraservis

Seminář a workshop:

 

 • Představení společnosti

 • Výrobní program

 • Obklady, Dlažby, Luxfery

 • Pracovní postupy

 • Klasická a speciální montáž skleněných tvárnic

 • Ukázka zhotovení stěny

 • Odpovědi na dotazy žáků a pedagogů

 

 

Další podobné akce budou následovat. Už 17. 1. 2017 proběhne certifikační školení pro žáky oboru instalatér. Úspěšní žáci obdrží certifikát při slavnostním předávání výučních listů.

Fotky z těchto akcí v sekci fotogalerie- Workshopy

 

Zapsal: Bc. Vladislav Hampejs

 


 

Poznávací cesta žáků 2LB s učiteli odborného výcviku do Hřenska

Dne 6. 10. 2016 se uskutečnila poznávací cesta žáků 2LB s učiteli odborného výcviku do Hřenska. Projeli se autobusem z Děčína do Hřenska k vodárně a dále pěšky lesem do kopce na Pravčickou bránu, kde se prošli po vyznačených trasách a občerstvili se v restauraci Sokolí hnízdo. Přes Mezní Louku se žáci podívali do soutěsek na projížďku loďkami. Nejprve sjeli Divokou soutěsku a po krátkém  pochodu Tichou soutěsku. Žáci viděli jízdu na háček, což se celé září učili na lodičkách v rámci odborného výcviku na dílenské lodi DL2 v Rozbělesích. Po celou jízdu jim průvodci vtipnou formou vyprávěli o přírodních úkazech v údolí říčky Kamenice. Po příchodu do Hřenska jsme se nalodili na osobní loď Bohemia, s kterou jsme proti proudu řeky Labe dojeli po 12 km v 17.00 h zpět do Děčína. Během cesty se žáci vystřídali v kormidelně, kde jim kapitán vysvětlil řízení plavidla a ukázal vybavení  kormidelny.  Mnozí si i řízení plavidla vyzkoušeli. I přes velkou únavu všech účastníků /nachodili celkem 19 km, ani počasí nepřálo - mlha a chvílemi déšť/  se výlet velmi líbil a přinesl žákům nové poznatky a rozšířil jim poznání. Obrazovou dokumentaci poznávací cesty lze shlédnout v sekci "Fotodokumentace" - Poznávací cesta do Hřenska

Miroslav Košek,

učitel odborného výcviku oboru Lodník


 

 

Výstava 175 let vzniku paroplavby na Českém území.

Dne 1.12. 2016 se zúčastnili žáci naší školy oboru LODNÍK (1LB, 2LB) v doprovodu učitelů odborného výcviku akce konané v ústeckém muzeu. Žáci se seznámili s historií plavby a jejím dalším vývojem a rozvojem kolem řeky Labe a to konkrétně v Děčíně a v Ústí nad Labem. Dále se seznámili s provozem osobních lodí v Praze na Vltavě, se stavbou lodí,  budováním vodních cest a překladišť . Žáky výstava velmi zaujala a mnohdy pro ně bylo překvapením, jak se dřív plavba provozovala. K danému tématu měli i četné dotazy. Seznámili se s ruční nakládkou do plavidel a dalšími zajímavostmi plavby v historii. Velmi je zaujal vodní tok na řece Labi ještě bez střekovského zdymadla. Byli seznámeni s tím,  jak probíhala vlečná plavba bezmotorových člunů pomocí lana zavěšeného z parníku mezi jednotlivé lodě. Zajímavostí bylo i jakým způsobem se prováděla údržba lodí a jaký byl život po práci v přístavních hospůdkách. Tématické fotografie naleznete v sekci "Fotogalerie" - Exkurze - Labská paroplavba.

Miroslav Košek,

učitel odborného výcviku


Americká kuchyně 

Další velký úspěch žáků naší školy!!!! Žákovská soutěž Americká kuchyně  VÚ, DDŠ, SVP, ZŠ a ŠJ Děčín XXXII uspořádal 22. listopadu 2016 soutěž žáků kuchařských oborů s tematikou přípravy amerických jídel. Z naší školy se soutěže zúčastnili dva žáci ze třídy 2SPE v Křešicích. Martin Šejna, žák oboru Stravovací a ubytovací služby, obsadil třetí místo za severoamerický pokrm kuřecí jambalaya. Na soutěž ho připravoval učitel odborného výcviku Svatopluk Dvořák. Naše druhá soutěžící, Oldřiška Šramková, žákyně oboru Pečovatelské služby se dělila o čtvrté místo s pokrmem kuřecí na kari. S výběrem a přípravou jí pomáhaly učitelky odborného výcviku Jitka Koppová a Soňa Vlková. Dále školu reprezentoval Ing. M. Machek jako člen odborné poroty. Děkujeme žákům za příkladnou reprezentaci školy a vyučujícím za jejich přípravu! Obrazovou dokumentaci ze soutěže je možné shlédnout v sekci "Fotogalerie" - Americká kuchyně  


 

PARAMEDIC ZDRAVOTNICKÉ DOZORY

Dne 25.11.2016 proběhla na odborném pracovišti v areálu Křešice přednáška 2 lektorů ze skupiny PARAMEDIC ZDRAVOTNICKÉ DOZORY (jeden z lektorů je absolventem našeho učebního oboru, v současné době pracují oba přednášející v Krajské nemocnici v Děčíně na chirurgickém oddělení).Téma přednášky -  Poskytování první pomoci. Přítomni přednášce byli žáci učebního oboru PEČOVATELSKĚ SLUŽBY - 1. a 3. ročníku a části přednášky také žáci 2. ročníku, kteří byli uvolněni z teoretické výuky  odborných předmětů. Všichni přítomní měli možnost si vše důkladně vyzkoušet a na vše se zeptat. Cílem bylo získání  uceleného přehledu o dané problematice, možnost nácviku praktických dovedností a prohlídka profesionálního vybavení. Po celou dobu přednášky panovala velmi příjemná atmosféra. Způsob, kterým lektoři poskytovali informace a předváděli jednotlivé úkony, byl pro žáky velmi blízký. Orazovou dokumentaci je možné shlédnout v sekci "Fotogalerie" - PARAMEDIC ZDRAVOTNICKÉ DOZORY 

 


 

Vodácký maraton v Holandsku

Ve dnech 7.-9.10.2016 se na kanálech v okolí města DeRijp se konalo otevřené Mistrovství Holandska ve vytrvalostním závodě čtyřkajaků. Na trati 14km se kromě českých zástupců a domácích týmů představily také posádky z Německa a Belgie. Děčínská minivýprava vyslala do závodu 3 sestavy a všechny dosáhly na medaili. V závodě juniorů reprezentoval naši školu Josef Vlk ze třídy 2SM, který se s dalšími členy posádky umístil na vyníkajícím třetím místě. Za příkladnou reprezentaci děkujeme. Fotografie lze shlédnout v sekci "Fotogalerie"- Vodácký maraton v Holandsku


 

Adaptační kurz 2016

Ve dnech 15. – 17. 9. 2016 se třídy 1LA + 1LB zúčastnily adaptačního kurzu ve Starých Splavech. První den byl ve znamení her a tajných činností, koupání se v Máchově jezeře a zakončen byl noční bojovou hrou. Druhý den žáci absolvovali celodenní pochod Staré Splavy – Bezděz a zpět. Večerní program se skládal z táboráku a opékání buřtů, během kterého jednotlivá družstva představovala krátká divadelní představení. Smysl kurzu byl zcela naplněn, jelikož došlo k seznámení žáků s vyučujícími i se spolužáky, všichni se aktivně podíleli na utváření třídního kolektivu a do soutěží se zapojil každý. Anonymní dopisy od všech zúčastněných nám poskytly pozitivní zpětnou vazbu a náznak toho, že akci toto typu má smysl pořádat i v příštích letech. Fotografie z adaptačního kurzu naleznete ve "Fotogalerie" Adapťák 2016


Pohár Josefa Masopusta

Dne 5.října 2016 se konal ve sportovním areálu na Starém Městě turnaj o pohár Josefa Masopusta. Tato naše fotbalová legenda získala jako první zlatý míč nejlepšího hráče Evropy.

 

Naši školu reprezentovali: Jakub Beneš, Tomáš Dyrynk, Daniel Horák, Dominik Ridl, Milan Brokeš, Ladislav Lein, Václav Baláž. Tomáš Kozlík, Vojtěch Nygrín, Radek Burian, Domonik Dostál, Adam Hejl, David Skalický a Marek Braun. Tito hráči vybojovali pro naši školu vyníkající druhé místo, když ve finále podlehli těsně Vyšší odborné škole a Střední průmyslové školae strojní, stavební a dopravní 2:1.

 

Nejlepším střelcem turnaje byl vyhlášen náš hráč Adam Nohejl.

 

Všem hráčům gratulujeme a děkujeme za příkladnou reprezentaci naší školy.

 

Mgr. Josef Florián


 

 

Informace o vložení nových dokumentů

Do kategorie "Dokumenty" byly vloženy nové informační dokumenty (zahájení školního roku 2016/2017, Volby 2016).

 


 

Jaké zkušenosti zvýší šance absolventů na pohovorech?

Podle průzkumu Národního ústavu pro vzdělávání je až 90 % firem více nakloněno tomu zaměstnat čerstvého absolventa, pokud má již za sebou určitou pracovní zkušenost. Zároveň takového absolventa jednoznačně upřednostní před tím, který se pracovní zkušeností prokázat nemůže. Celý článek čtěte v příloze.

www.profesia.cz


 

Slavnostní předávání výučních listů na Děčínském zámku

Dne 23.6.2016 proběhlo slavnostní předávání výučních listů žákům, kteří splnili požadavky na své vědomosti i praktické dovednosti v jednotlivých částech závěrečných zkoušek.

Stejně jako v loňském roce byly výuční listy předány v reprezentačních prostorách Knihovního sálu Děčínského zámku za účasti zástupců města Děčín, vedení školy a pedagogického sboru. Fotografie z celé akce naleznete v sekci "Fotogalerie - Slavnostní předávání výučních listů".

Ing. Libor Bžunka


Kromě angličtiny zaměstnavatelé nejčastěji požadují němčinu a francouzštinu.

V dnešní době je dobrá znalost alespoň jednoho cizího jazyka předpokladem pro získání slušného zaměstnání. Nejčastěji jde o angličtinu, vzhledem k sousedství s Německem a Rakouskem je u nás frekventovaná také němčina. Znalost dalších, a nejen evropských jazyků, se může stát dobrým východiskem pro start zajímavé kariéry – a nemusí jít pouze o záměr uplatnit se v zahraničí... Celý článek v příloze!


 www.profesia.cz


Setkání mladých malířů - natěračů v Hlučíně

  Ve dnech 23. 5. – 25. 5. 2016 se konalo setkání mladých malířů - natěračů v Hlučíně. Tohoto setkání se zúčastnilo celkem osm odborných učilišť a to jak se žáky oboru "H" tak i oboru "E". Mezi těmito osmi školami byla zastoupena i naše Střední škola lodní dopravy a technických řemesel Děčín. Reprezentovali nás žáci Pavel Manhart 3. ročník a Vít Horní z 2. ročníku. Při tomto setkání žáci předvádějí svou odbornou dovednost a zručnost. Naši studenti při této konfrontaci obstáli velmi dobře a svým volným úkolem vzbudili velký zájem a obdiv všech zúčastněných škol i veřejnosti. Děkujeme oběma žákům za vzornou reprezentaci školy. Fotodokumentaci z uvedené akce je možné shlédnout v sekci "Fotogalerie" - Setkání mladých malířů - natěračů v Hlučíně

Brkoslav Jiří          
učitel odborného výcviku 


 

 

Sezónních nabídek a brigád letos přibylo – nejvíce ve výrobě

Rekordní pokles nezaměstnanosti s sebou nese nárůst nabídky sezónních prací, tedy i brigádnických míst. V současné době vrcholí aktivita firem, které shánějí pracovníky nejen na obsluhu venkovních stánků nebo prodej zmrzliny, ale také do výroby, logistiky nebo na místa řidičů... Celý článek v příloze! 
 
 

www.profesia.cz


 

Udělení Výročního topenářského ocenění 2016

Při slavnostním zahájení Stavebního veletrhu v Brně 2016 CTI ČR udělil Výroční topenářské uznání za rok 2016 Vladislavu Hampejsovi. Cena byla udělena za mnohaleté provádění osvěty v oboru školství a vzdělávání.

Toto prestižní ocenění s cenou ,,Křišťálový plamen“ předával prezident Cechu instalatérů a topenářů ČR pan Bohuslav Hamrozi. Cena je udělována firmám, institucím a osobám za významné činy v oboru topenářství a vodoinstalatérství v České republice i zahraničí.  Poprvé v devatenáctileté historii bylo toto ocenění uděleno učiteli školy.

Fotografie z předávání ceny v sekci "Fotogalerie" - Udělení Výročního topenářského ocenění 2016

 

Ing. Libor Bžunka


 

 

 

Turnaj v kopané „O pohár primátorky města Děčína“

 
 
Dne 28.4.2016 se družstvo kopané naší školy zúčastnilo turnaje středních škol o Pohár primátorky města Děčína.

V konkurenci sedmi družstev skončil tým naší školy na pěkném 3. místě

 

Naší školu reprezentovali: Baláž, Ridl, Horák, Beneš, Dyrynk, Provazník, Plozsa, Burian, Kozlík, Branda a Urban.

Obrazovou dokumentaci lze shlédnout v sekci "Fotogalerie" - Turnaj v kopané „O pohár primátorky města Děčína“

Mgr. Josef Florián


 

Exkurze žáků školy v provozovně společnosti RYKO a.s.

Dne 15. dubna 2016 se opět konala zajímavá školní akce žáků učebního oboru Malířské a natěračské práce. Společně jsme navštívili opravnu železničních vozů společnosti RYKO a.s. v Děčíně. Hoši se seznámili s velmi důležitým pracovištěm – linkou pro čištění starých nátěrů, neboť opravy nátěrových systémů železničních vozů vyžadují dokonalou přípravu podkladu. Dalším velmi zajímavým pracovištěm firmy byla lakovací komora k realizaci nástřiků železničních vagónů. Naši mladí lakýrníci si pod dohledem zkušeného mistra lakovny krátce vyzkoušeli nástřik barev airless technologií stříkání, což vyžaduje značnou míru šikovnosti. Exkurze proběhla úspěšně a žákům se návštěva pracovišť společnosti RYKO a.s. velmi líbila. Však také uvažují o tom, že se sem po úspěšném vyučení vrátí a naleznou zde zajímavou a dobře ohodnocenou práci. Obrazovou dokumentaci z akce naleznete v sekci "Fotogalerie" Exkurze RYKO 2016.

Zpracoval: Ing. Bc. Pavel Václavík,

učitel odborných předmětů


 

 Tématický zájezd - Větruše

Dne 5.4. 2016 jsme se žáky 1. ročníku oboru pečovatelské služby navštívili areál výletního zámečku Větruše v Ústí nad Labem.

Z areálu je krásný výhled na celé město. Prošli jsme si přírodní i zrcadlové bludiště a vyhlídkou věž.

Jelikož je Ústí nad Labem proslulé chemickým průmyslem, nechyběla ani přednáška na toto téma a vlivu tohoto segmentu průmyslu na životní prostředí a v neposlední řadě na zdraví člověka. Obrazovou dokumentaci na leznete v sekci "Fotogalerie" - Tématický zájezd - Větruše.

 

 Mgr. Ludmila Tesarczyková


Regionální přebor v plavání "Litoměřice 2016"

Dne 17.3.2016 se žáci odloučeného pracoviště v Křešicích zúčastnili regionálního přeboru v plavání v Litoměřicích. Jmenovitě Jaroslav Schütz (bez umístění), Vít Horní (3. místo – 50m prsa) a Jakub Klouček (2. místo – 50m volný způsob). Tímto jim děkuji za vzornou reprezentaci školy. fotodokumentaci přeboru naleznete v sekci "Fotogalerie" - Regionální přebor v plavání "Litoměřice 2016"

Mgr. Lenka Férová

 


 

 

  

Úspěch instalatérů na soutěži v Lysé nad Labem

Ve dnech 18. – 19. 2. 2016 proběhlo regionální kolo soutěže instalatérů v rámci výstavy Stavitel – Střední Čechy. Naší školu v soutěži úspěšně reprezentovali žáci 2. ročníku oboru instalatér. Soutěž obsahovala části teoretických a praktických znalostí a dovedností. Dvoudenní soutěžení přineslo výsledky:

1. místo SOŠ a SOU Kolín 233 bodů

2. místo SŠ lodní dopravy a technických řemesel 202 bodů

3. místo SŠ služeb a řemesel Stochov 184 bodů

4. – 6. místo

SOŠ Česká Lípa

SŠ technická Praha 4

SOŠ a SOU Kladno

Naši reprezentanti Koki František a Volf Lukáš byli oceněni mimo věcných cen i pochvalou ředitele školy za vzornou reprezentaci školy v praktické soutěži instalatérů.

Fotky ze soutěže naleznete v sekci "Fotogalerie" Soutěž instalatérů v Lysé nad Labem.

Bc. Vladislav Hampejs

 


 

Certifikační školení firmy Alcaplast

 

Dne 16. 2. 2016 proběhlo v multimediální učebně v Křešicích školení významné firmy sanitární techniky Alcaplast Academy. Školení mělo 2 části. V první, spíše informativní části, se akce účastnili žáci 1. a 3. ročníku. V druhé části již pouze žáci třetího ročníku, kteří tím získali certifikát o absolvování školení na produkty Alcaplastu. Certifikáty budou žákům předány společně s výučním listem. Firma Alcaplast bude certifikované žáky vést na svých stránkách jako smluvní partnery, kteří mohou poskytovat prodlouženou záruku na produkty 6 let.

Obsah školení:

 • Předstěnové instalační systémy

 • Podlahové žlaby

 • Podlahové vpusti

 • Sifony

 • WC příslušenství

  Fotografie ze semináře naleznete v sekci "Fotogalerie" pod názvem Alcaplast.

Bc. Vladislav Hampejs


 

Seminář firmy Laufen a Jika

 

Dne 15.2.2016 se uskutečnil v multimediální učebně v Křešicích seminář firmy Laufen Jika. Obsah semináře byl zaměřen na keramické výrobky zařizovacích předmětů. Důraz byl kladen na montáž ZP, výběr, výměry a vlastnosti keramiky. Zaujal nás nový keramický materiál SAPHIRKERAMIK.  SaphirKeramik přináší nové možnosti a dosud nevídanou všestrannost ve tvarování základního výrobního materiálu. Technicky proveditelné jsou i hrany o poloměru pouhých 1 až 2 mm. Přitom materiál vyniká tvrdostí, pevností a dlouhou životností. Fotografie ze semináře naleznete v sekci "Fotogalerie" pod názvem Laufen a Jika.

 

Bc. Vladislav Hampejs


 

Platy učitelů jsou až třetinu pod průměrným platem vysokoškoláků

Další z resortů, kde se prohlubuje nedostatek kvalifikovaných pracovníků, je školství. Učitelství je obor, který je zejména psychicky náročný, vyžaduje vysokoškolské vzdělání, ale finanční i společenské ohodnocení této profese je nízké... Celá tisková zpráva v příloze.

 

zdroj: http://www.profesia.cz/


 

Seminář firmy Wieneberger

 

Dne 3.2.2016 se pro žáky naší školy konal seminář firmy Wienerberger

Program semináře:

 

 1. Praktická ukázka zdění z vatových cihel - úvod

 2. Zakládání

 3. Vazba rohu

 4. Ostění

 5. Parapet

 6. Systém dry-fix

 7. Systém na tenkovrstvou maltu

Vše bylo doplněno odborným komentářem Ing. Uskokoviče a zodpovězením otázek ze strany žáků a učitelů. Fotografie z uvedené akce lze zhlédnout v sekci "Fotogalerie" Seminář Wieneberger

Bc. Vladislav Hampejs


 Seminář firmy Rehau

12. 1. 2016 proběhl seminář s firmou Rehau. Akce se uskutečnila v multimediální učebně v Křešicích.

 

Program semináře:

 

 1. Plošné vytápění a chlazení – úvod

 2. Technické parametry podlahového vytápění

 3. Rozdělení systémů

 4. Mokrý způsob

 5. Suchý způsob

 6. Podlahové krytiny

 7. Systémové komponenty a příslušenství

 8. Regulační technika

 9. Uvádění do provozu

 10. Protokoly o zkouškách

 

 

Akce byla věnována zejména podlahovému vytápění. S přednášejícím byla vedena odborná diskuse ze strany našich žáků a učitelů odborného výcviku. Byly diskutovány naše zakázky již realizované, tak i připravované. Firma Rehau nám poskytla dílčí know how a materiál ve formě vzorků. Seminář splnil svůj účel. Fotografie z této akce lze zhlédnout v sekci "Fotogalerie" Z našich zakázek.

Bc. Vladislav Hampejs


 

  

III. seminář k závěrečným zkouškám

 

 Ing. Jaroslav Pejzl pořádá letos již třetí seminář pro žáky třetího ročníku oboru ZEDNÍK. Podrobné informace ke třetímu semináři naleznete zde.

 Ing. Jaroslav Pejzl

 


Magdeburk, Schönebeck, Hamburk 2015

Díky podpoře EU a její výzvě č. 56 se letos takřka všichni žáci 2. ročníků oboru Lodník měli možnost zúčastnit podzimních výjezdů do partnerské školy v Schönebecku. Na vlastní kůži zažili teoretické i praktické vyučování v jejích moderních a skvěle vybavených prostorách, spolupracovali ve výuce s německými žáky a až z paty lovili slovíčka, aby se mohli vyjádřit. Poznali, jak důležité je se umět v cizím prostředí domluvit, v reálném prostředí vodní cesty Labe byli seznamování s vodními díly, jejich částmi i fungováním či dopravními znaky, zblízka si prohlédli také historická plavidla, viděli odstavené lodě a rekonstrukci jejich zařízení a navštívili i Hamburk – město se šífáckou tradicí a mnohými zajímavostmi.

Fotografie naleznete v sekci "Fotogalerie" - Magdeburk, Schönebeck, Hamburk 2015

Mgr. Martina Doušová


 

Exkurze v žárové zinkovně

Dne 4. prosince 2015 proběhla další zajímavá školní akce, které se zúčastnilo 10 žáků našich učebních oborů Malířské a natěračské práce, Zednické práce a Klempířské práce ve stavebnictví. Více se o celé akci dočtete zde.

Fotofrafii z exkurze v této provovozovně je možné shlédnout v sekci "Fotogalerie" - Exkurze Zink Power

 

Ing. Bc. Pavel Václavík


 

Předvánoční čas v internátu na Benešovské 

Předvánoční čas v internátu na Benešovské ulici byl letos spojen nejen s výrobou vánočních dekorací a následnou výzdobou vnitřních prostor, ale také s pečením cukroví, které k vánočním svátkům neodmyslitelně patří. Díky spolupráci střediska odborného výcviku jsme mohli vše uskutečnit.

Těsta jsme za velkého veselí všech přítomných vypracovávali ručně a po odležení vykrájeli a upekli. Pečení neprobíhalo bez problémů a po několika spálených kusech jsme zjistili, že starší typy plynových sporáků mají jistá úskalí. Nicméně, většina sladkostí byla zachráněna a dozdobena. Nyní jen čekáme na sváteční tabuli, která je naplánována  na 15.12. 2015 k příležitosti vánoční besídky, kdy cukrovím všechny přítomné pohostíme. 

Fotografie z akce naleznete v sekci "Fotogalerie"- Předvánoční čas v internátu na Benešovské

 

.  

 Bc. Jana Havlíčková


 II. seminář k závěrečným zkouškám

 

Stejně jako v loňském školním roce, tak i v tom letošním, pořádá Ing. Jaroslav Pejzl semináře pro žáky třetího ročníku oboru ZEDNÍK. Podrobné informace ke druhému semináři naleznete zde.

 Ing. Jaroslav Pejzl


 Doučování pro žáky základních škol

Máš problémy s matematikou, fyzikou nebo snad chemií ?

Neváhej a přihlaš se !!!

Podrobnosti se dozvíš v informačním letáku.

Ing. Libor Bžunka


 Upozornění

 na konání opravných závěrečných zkoušek

 

- ústní část - 14.12.2015 od 8,00 hodin

 

Žáci se k vykonání opravných závěrečných zkoušek dostaví vždy minimálně 15 minut před započetím zkoušky.

 

Případnou absenci je nutné řádně omluvit, jinak termín zkoušky propadá ! ! !

 

 Ing. Libor Bžunka


 

 

I. seminář k závěrečným zkouškám

 

Stejně jako v loňském školním roce, tak i v tom letošním, pořádá Ing. Jaroslav Pejzl semináře pro žáky třetího ročníku oboru ZEDNÍK. Podrobné informace k prvnímu semináři naleznete zde.

 

Ing. Jaroslav Pejzl 


   

Absolventi mají dobré šance na trhu práce

5.11.2015

Největší veletrhy práce v ČR Profesia Days a HR Days, které na konci října proběhly v Praze, ukazují aktuální trendy na trhu práce v České republice. Například to, že čerství absolventi mají šance získat i velmi zajímavou práci – zatímco ještě před 3 lety bez praxe jen těžko hledali uplatnění, nyní o ně firmy stojí a zaměřují na ně své náborové aktivity... (více v příloze)

 

zdroj: www.profesia.cz


 

Trh dává šanci absolventům v různých oborech

26.6.2015

Česká ekonomika od začátku letošního roku nabírá dech, od ledna do března ve srovnání s loňským rokem výrazně zrychlila růst na 3,9 procenta. S rostoucími zakázkami narůstá i potřeba firem přijímat nové zaměstnance. Počet nezaměstnaných klesl podle údajů ČSÚ pod půl milionu a výrazně přibývá volných míst. Společnosti hledají nové zaměstnance také v řadách absolventů středních a vysokých škol. Kompletní zprávu je možné shlédnout zde.

 

zdroj: www.profesia.cz 


 
 

Informace pro žáky třetího ročníku oboru Zedník

7.4.2015
Ing. Jaroslav Pejzl pořádá 5. seminář k Závěrečným zkouškám pro žáky třetího ročníku oboru Zedník. Jedná se o tzv. opakovaný seminář k procvičení písemných ZZ.  Zájemci o tento  seminář naleznou podrobné informace zde
 
Ing. Jaroslav Pejzl 

 

FACEBOOK ŠKOLY

4.4.2015

Prohlédněte si Střední školu lodní dopravy a technických řemesel Děčín na facebooku. Škola aktivně tuto sociální síť využívá ke sdílení informací současným žákům, bývalým absolventům, rodičům i široké veřejnosti.

Ing. Bc. Kateřina Sellnerová