Kotva
„Matrose“ platí i pro Rýn

Diplom k uznání profese lodník na řece Rýn

UZNÁNÍ KVALIFIKACE

Sdělení absolventům oboru "Lodník"

 

 

 
 
Soutěž s agenturou Profesia

 
 
Aktuality
Revolution train v Ústí nad Labem – Střekov
5.6.2019

Zhodnocení celé akce školním drogovým preventistou naleznete zde. (Velikost: 281.38 kB)

Turnaj v kopané "O putovní pohár primátora města Děčín".
22.5.2019

Dne 14. 5. 2019 se na umělé trávě u Lidlu za nepříliš přívětivého počasí odehrál tradiční turnaj v kopané O putovní pohár primátora města Děčín. Tohoto klání se zúčastnili borci ze šesti středních škol v okolí. Řada z nich se věnuje fotbalu poměrně intenzivně, takže se bylo chvilkami i na co dívat. Také na naší škole má tento sport širokou základnu, takže pan učitel Florián měl z čeho vybírat. Podrželi nás gólmani, za všech pět zápasů dohromady jsme dostali jen dva góly…?. Hrát chtěli všichni, nejlépe bez střídání, až do roztrhání těla…Byli jsme ofenzivně laděným týmem, občas s horší produktivitou, ale přesvědčivě jsme porazili velkého favorita, který skončil na druhém místě, takže „cajk“. Na tom, že jsme vyhráli a ten putovní pohár nakonec „urvali“ mají zásluhu všichni následující aktéři: Víťa Přibáň, Honza Žalda, Kája Zeman, Jára Turek, Jarda Štípský, Vašek Peremský, Pavel Fiedler, Radim Rygar, Mára Braun, Tomáš Berger a skvělý, spolehlivý kapitán Radim Hübsch. O souhru organizační, trenérskou a motivační se postaral Big Boss Mgr. Josef Floríán. Jako snad nositel štěstí, energie a odložených teplákových bund spolu s mediální podporou se snažila Mgr. Mira Malcová

Závod
14.5.2019

Dne 3.5.2019 se zúčastnilo družstvo naší skoly závodu "Dračích lodí". Akce se konala na vodní ploše řeky Labe  pod dominantou města Ústí nad Labem, hradem Střekovem.  Závod školních posádek se jel způsobem tzv. dvojjízd, kdy se sečetly časy jednotlivých jízd a tento součet určil celkové pořadí. Loď naší školy obsadila celkové 3. místo. Každému družstvu byly při vyhlášení vítězů předány ceny: pohár, medaile a sladká tečka ve formě velkého dortu. Všem závodníkům děkujeme za vzornou reprezentaci školy!

Videozáznam z ptačí perspektivy se postaral a zpracoval Bc. Vladislav Hampejs a tento je možné shlédnout na odkazu: https://youtu.be/TrUwuOPz-Os  Zpracované videozáznamy od pořadatele závodu jsou ke shlédnutí na odkazu: https://youtu.be/q0PN439GfKs .

Ing. Libor Bžunka

Velikonoce s Dominem
10.5.2019

Ve středu 17. 4. 2019 se uskutečnilo v zasedací místnosti školy v Křešicích setkání klientů denního stacionáře Domino s učitelkami a žákyněmi a žáky oboru Pečovatelské služby. Zmiňovaní žáci se postarali o velikonoční výzdobu místa setkání a také upekli pro návštěvníky velikonoční sladkosti. Hlavní náplní programu byla společná výroba velikonočních zajíců a ozdobných velikonočních závěsů z jarních větviček na okna a dveře. Materiál (provázky, stužky, knoflíky, odstřižky látek, větvičky apod.) zajistili z vlastních zdrojů paní Jitka Koppová, Jarmila Beranová a Miroslav Koliha. Z vydařené akce si klienti Domina odnesli vlastní výrobky a ještě byli obdarováni velikonočními zdobenými vejci, které pro ně připravili žáci školy.

 

PaedDr. Václav Miller

Krajského finále středních škol v kopané v Mostě.
9.5.2019

Družstvo kopané naší školy se dne 24.4. 2019   zúčastnilo Krajského finále středních škol v kopané v Mostě. Na tomto turnaji se umístilo na solidním 4. místě. Naši školu reprezentovali :Peremský Václav, Nygrín Vojtěch, Fišer Josef, Chroust Tomáš, Rygar Radim, Skalický David, Štipský Jaroslav, Zeman Karel, Braun Marek, Hubsch Radim, Baláž Tomáš, Serafín Daniel, a Fiedler Pavel.

Vedení školy děkuji všem chlapcům za příkladnou reprezentaci školy !

Mgr. Josef Florián

Instalatéři SŠ lodní dopravy a technických řemesel Děčín zvítězili v Rocknet aréně
9.5.2019

26. 4. 2019 pořádal Spolek přátel ESOZ Chomutov a Střední odborná škola energetická a stavební, Obchodní akademie a Střední zdravotnická škola Chomutov, příspěvková organizace soutěž ,,Plastování s ESOZ“. Soutěže se zúčastnilo sedm škol z Ústeckého kraje. Místo konání bylo letos v krásné hokejové  Rocknet aréně v Chomutově v rámci veletrhu Technodays 2019.

Soutěž obsahovala 2 části, teoretickou (testové otázky) a praktickou (potrubní rozvod).

Naši školu úspěšně reprezentovali žáci 2. ročníku oboru instalatér Mikuláš Černý a Michal Rychnovský, kteří celou soutěž vyhráli.

Fotodokumentaci lze shlédnout ve fotogalerii "Plastování s ESOZ".

 

Bc. Vladislav Hampejs

Okresní přebor středních škol v kopané
20.3.2019

Turnaj se konal dne 18.3.2019 na hřišti Junior Děčín. Družstvo naší školy v tomto turnaji zvítězilo !!!

Sestava družstva:Matulka, Peremský, Chroust, Gaurik, Fišer, Turek, Zeman, Rygar, Hubsch, Skalický, Štípský, Honz, Sváda, Nygrín.

Zápasy:Dělnická-Gymnazium RBK 2:0 (Skalický, Honz),  Dělnická:Gymnázium DC 2:0 (Rygar, Štípský), Dělnická-SPŠ 0:0

Finále: Dělnická-Obchodní akademie DC 4:0 (Chroust, Skalický, Štípský, Zeman)

 

Všem členům vítězného družstva děkujeme za reprezentaci naší školy.!!!

Dlouholeté, stabilní úspěchy oboru Strojní mechanik na Naší škole
14.3.2019

KOVO Junior 2019 – krajské kolo – zámečník

Dne 6.3.2019 proběhlo v Chomutově ve – Střední odborné škole energetické a stavební, Obchodní akademie a Střední zdravotnické škole Chomutov, regionální kolo „KOVO Junior - 2019 Zámečník“     v oboru strojní mechanik. Soutěž byla, jako již tradičně, složena z části praktické a měření. Naše škola, Střední škola lodní dopravy a technických řemesel Děčín, vyslala do soutěžních bojů dva reprezentanty,  Vojtěcha Nebeského a Václava Jandu žáky třetího ročníku, kdy první jmenovaný postoupil z druhého místa regionálního kola na soutěž celostátní. Na celostátní soutěž postupují první dva z krajské soutěže, konat se bude v Opavě ve dnech 8.-9. dubna naStřední škole technické,v rámci soutěže České ručičky, jejímž vyhlašovatelem je Cech KOVO ČR a Jihomoravský kraj. Pro Vojtěcha Nebeského se  nabízí šance vítězství v této soutěži obhájit, je totiž loňským vítězem celostátního finále v oboru strojní mechanik !! Jednoduché to ale mít nebude, této soutěže se účastní zástupci oboru nástrojař a puškař. Tak držte Všichni palce J Fotografie ze soutěže jsou ke shlédnutí v záložce "Fotogalerie" - KOVO Junior 2019 – krajské kolo – zámečník

odkaz – fotogalerie  -     

https://www.zonerama.com/marekgaier/Album/5142786 ,

https://www.zonerama.com/marekgaier/Album/5145482

Opět úspěšní instalatéři
8.1.2019

Cech instalatérů České republiky pořádal již 21. ročník soutěže žáků středních odborných škol a středních odborných učilišť oboru instalatér. Naše družstvo dokázalo opět po roce zvítězit v regionálním kole a tím si zajistilo právo účasti ve finále soutěže. Vrchol roku hostila Praha. Naši po výborném výkonu obsadili stříbrnou pozici. Školu reprezentovali Mikuláš Černý a Michal Rychnovský ze třídy 2IN. V soutěži to byli jediní druháci, ostatní účastníci byli ze třetích ročníků.

Výsledky regionálního kola v Brně:

  1. SŠ lodní dopravy a technických řemesel Děčín                               218 bodů
  2. SŠ – COPT Kroměříž                                                            209 bodů
  3. SOŠ a SOU Kladno                                                              201bodů
  4. SOU plynárenské Pardubice                                                 173 bodů

  Výsledky finále ČR:

 1. místo SOŠ Jarov           220 bodů

 2. místo SŠ Děčín            209 bodů

 3. místo SOU Pardubice 207 bodů

 4. místo SOŠ Stochov    197 bodů

 5. místo SŠ Chomutov    176 bodů

 6. místo SŠTO Havířov  136 bodů

 

Další vítězství v řadě, respektive 2. místo, svědčí o výborné práci zejména učitele odborného výcviku instalatérů pana Františka Mráze. Poděkování patří také našim klukům, žákům oboru instalatér, za opravdu zdařilou reprezentaci.

 

Článek k celé soutěži vyjde v 1. čísle časopisu "Český instalatér" dne 5. února 2019.

 

 Bc. Vladislav Hampejs

Školní turnaj v sálové kopané
18.12.2018

Dne 10. prosince 2018 se konal v naší tělocvičně v Křešicích již 3. ročník vánočního turnaje v sálové kopané. Turnaje se celkem zúčastnilo 9 mužstev, která se utkala každý s každým ve dvou skupinách.

Z každé skupiny postoupily první dvě mužstva, která potom sehrála semifinálová utkaní. Vítězové těchto utkání se utkali o 1. a 2. místo, poražení o 3. a 4. místo.

Výsledky :

1. místo - třída 1LB

2. místo - třída PLA

3. místo - Křešice

 

Vedení školy zajistilo odměny pro první tři celky - diplomy a výborné dorty, na kterých si chlapci s chutí pochutnali !!!!!

Celý turnaj proběhl ve sportovním duchu bez problémů. Fotgrafie z turnaje lze shlédnout vsekci "Fotogalerie" - Turnaj v sálovce

 

Mgr. Florián Josef

Okresní přebor SŠ - basketbal
22.11.2018

Dne 22.11.2018 jsme se zúčastnili OPSŠ v basketu. Naše družstvo obsadilo 4.místo. Školu reprezentovali - Skalička, Zeman, Šťástka, Kubíček, Šešulka, Liška, Hampl, Veselý, Hrdlička a Mikesch.

Děkujeme za reprezentaci školy!

Mgr. Josef Florián

Okresní přebor středních škol ve stolním tenisu
24.10.2018

Dne 16.10.2018 se konal v Děčíně Okresní přebor středních škol ve stolním tenisu. Naši školu reprezentovali žáci: Vít Přibáň, Jan Winter a Tomáš Matějček. Všem těmto chlapcům za reprezentaci naší školy děkujeme.

 

Mgr. Josef Florián

Tématické cvičení žáků školy v exteriéru.
19.10.2018

Dne 11. října 2018 proběhla zajímavá školní akce, která měla přímou návaznost na výuku učebního oboru Zednické práce. S žáky třídy 1Z jsme z Křešic podél toku Labe společně prošli děčínské nábřeží. Došli jsme až k děčínskému zámku. Cestou jsme viděli mnoho různých staveb: pojmenovávali jsme jejich konstrukce a určovali materiály, ze kterých byly vystavěny. Na některých budovách byly patrné stavební poruchy: určovali jsme příčiny jejich vzniku a možnosti odstranění vad. U naší cesty je volnočasové hřiště a tak jsme vyšetřili trošku času k tělesné relaxaci. Podstatné bylo to, že naši žáci – budoucí zedníci získali doplňující názornou představu o problematice stavitelství. Výuka v terénu vhodně doplnila látku, probranou ve vyučovacích hodinách.

Akce byla velmi prospěšná a chlapcům se líbila. Všichni jsme si opětovně uvědomili, že práce ve stavebnictví je sice náročná, ale také hezká a společensky potřebná.

 

Ing. Bc. Pavel Václavík

učitel odborných předmětů

Komplex Masarykova zdymadla
4.10.2018

Komplex Masarykova zdymadla s vodní elektrárnou na ústeckém Střekově byl vyhlášen na druhém místě v celostátní soutěži o stavbu století,

GRATULUJEME!

Střední škola lodní dopravy a technických řemesel považuje tuto okolnost zároveň za nadějnou vzhledem k tomu, že může přispět celospolečenskému zatraktivnění výroby hydroenergie a provozu vodní dopravy, pro kterou vyučujeme  jedinečný obor (pro ČR i SR) a potřebně se věnujeme ekologii a hospodaření s vodou. To vše oceněné dílo s sebou také reprezentuje.

Úspěšní byli vyřazeni na děčínském zámku
22.6.2018

V první letní den roku 2018 byly na děčínském zámku, hodinu po poledni, předány Výuční listy těm, kteří uspěli u závěrečných zkoušek. Všem přejeme mnoho úspěchů v dalším profesním i soukromém životě.

Fotografie z předání naleznete v sekci  "Fotogalerie" - předání Výučních listů.

Ing. Libor Bžunka

Magdeburg 2018 – třídy 2 LA a 2 LB
11.5.2018

Letošní výjezd byl premiérově čtyřdenní…. Od 23. 4. do 26. 4. 2018…. A i kdyby trval celý týden, stále by bylo co objevovat. Navíc jsme zjistili, že i soudruzi z NDR mají potřebu po zimě opravovat nejen dálnice, ale i silnice nižších tříd… Přesto jsme nakonec všechno stihli.

Pondělí: trasa Děčín – Bad Schandau – přístavy v Dresden – Riese – větší čůrpauza a houbopauza na pumpě - Torgau - Magdeburg

Tam jsme viděli: Sternbrücke, parník Württemberg, Hubbrücke, úžinu Domfelsen, Magdeburgerdom, náměstí, Hundertwasserhaus (Grüne Zitadelle), KFC, Ford Mustang….

 

Úterý: návštěva partnerské školy, spolupráce a konverzace s německými studenty (v obou jazycích s převahou angličtiny), prohlídka školy (dílen, učeben, velké těěěělocvičny ?), odpoledne McDonald´s, město Schönebeck – Gradierwerk a solné lázně, náměstí, bývalá sila – dnes luxusní bydlení, manufaktura Weltrad (výroba jízdních kol), povodňová zíďka, stále rostoucí exotický strom….

 

Středa: hlavní lákadlo – Hamburg

            Peutehafen, Moldauhafen, Saalehafen, Elbtunnel, Landungsbrücke, Hafenrundfahrt, krátký kuk na ponorku, Sankt Pauli, tu hanbatou uličku plnou „zatáček“ jsme nemohli vynechat, Michaeliskirche, pomník, na kterém dlí extrémně velký Otto von Bismarck…. + dálnice = stavenistě

Čtvrtek: plavební komory a gró šífáckého povolání na Labi

              Handelshafen, řetězový parník Gustav Zeuner, „inhalace mleté kávy“ u pražírny, Niederwasserschleuse, Magdeburský vodní kříž = zdvihadlo a komora Rothensee, komory Hohenwarthe a Niegripp, Trogbrücke (Aquadukt), zastávka Olaf, procházka – borový zaváněl háj ( i v dešti), návštěva v Breitenhagenu – muzeum pana Grötschela, kompozitní stavba -  loď Marie Gerda, kyvadlový přívoz…..a hurááá domů….

Velmi ráda jsem hlásila paní ředitelce, že po dobu „mé služby“ se nic zvláštního nestalo.?

Velký dík kolegům i klukům za zdárný průběh naší „pirátské plavby“ hází  kapitánský můstek opouštějící MM

Fotodokumentace z uvedené cesty naleznete ve fotogalerii pod názvem "Magdeburg - 2018

 

Mgr. Mira Malcová

Nejlepší mezi nejlepšími
19.4.2018

Ve dnech 5. a 6. dubna se v Brně uskutečnil již 8. ročník celostátního finále soutěže„České ručičky - KOVO Junior 2018 – Zámečník.“. Soutěž se letos konala v prostorách Střední školy stavebních řemesel Brno - Bosonohy. Jejím vyhlašovatelem a garantem je Cech KOVO ČR a v letošním roce i Jihomoravský kraj. Sešli se zde vítězové všech regionálních kol, kteří se umístili na 1. a 2. místě.

Střední školu lodní dopravy a technických řemesel, Děčín VI, p.o. v celostátním kole reprezentoval Vojtěch Nebeský, žák druhého ročníku oboru vzdělání s výučním listem 23-51-H/01 Strojní mechanik. Soutěž probíhala ve dvou kolech. První den byla prověřena zručnost a soutěžící vyráběli podle technické dokumentace petlici. Druhý den se soutěžilo v kontrolním měření. Ani v jednom z uvedených soutěžních bloků Vojta nezaváhal, předvedl excelentní výkon a ostatní soutěžící s přehledem porazil. Z Brna si odvezl cenné vítězství. Na slavnostní ceremoniál se do moravské metropole vrátí dne 20. června, kdy se koná slavnostní galavečer u příležitosti oficiálního vyhlášení vítězů jednotlivých kategorií největší řemeslné soutěže v ČR „Zlaté ručičky“. Vítězové převezmou mimo jiné zlaté plakety.

Z již zmíněných osmi ročníků putovalo vítězství již potřetí do Střední školy lodní dopravy a technických řemesel, Děčín VI, p.o., což bezpochyby svědčí o vysoké kvalitě vzdělávání. Je to zásluha všech učitelů, ale především učitele odborného výcviku Patrika Lukšana, který Vojtu na soutěž připravoval. Díky nim je škola aktuálně nejúspěšnější školou pro tento obor vzdělání v ČR. Navíc je Vojta žákem teprve druhého ročníku a tudíž horkým favoritem na vítěze příštího 9. ročníku této nejprestižnější české řemeslné soutěže. Děkujeme za vzornou reprezentaci Ústeckého kraje, města Děčína a samozřejmě i naší školy.

 

Mgr. Bc. Jana Férová

ředitelka školy

 

KOVO Junior 2018 – krajské kolo - zámečník
19.3.2018

Dne 13.3.2018 proběhlo v Chomutově ve – Střední odborné škole energetické a stavební, Obchodní akademie a Střední zdravotnické škole Chomutov   regionální kolo „KOVO Junior - 2018 Zámečník“     v oboru strojní mechanik. Soutěž byla, jako již tradičně, složena z části teoretické, praktické a měření. Naše škola, Střední škola lodní dopravy a technických řemesel Děčín, vyslala do soutěžních bojů dva reprezentanty,  Martina Husaříka žáka třetího ročníku a Votěcha Nebeského žáka druhého ročníku, kdy druhý jmenovaný postoupil z druhého místa regionálního kola na soutěž celostátní.

Na celostátní soutěž postupují první dva z krajské soutěže, konat se bude v Brně ve dnech 5.-6. dubna na Střední škole strojírenské a  elektrotechnické v Brně  v rámci soutěže České ručičky, jejímž vyhlašovatelem je Cech KOVO ČR a Jihomoravský kraj.  Fotografie ze soutěže jsou ke shlédnutí v záložce "Fotogalerie" - KOVO Junior 2018 – krajské kolo - zámečník

České ručičky pro obor Obráběč kovů
7.3.2018

Dne 2. 3. 2018 proběhlo regionální kolo soutěže České ručičky pro obor Obráběč kovů na Střední škole stavební a strojní v Teplicích. Této soutěže se zúčastnili i žáci naší školy Filip Nohejl, který se umístil na třetím místě a Jakub Mareš, jehož umístění bylo na čtvrtém . Oba žáci jsou ze třetího ročníku.  Soutěž se skládala z praktické části I a praktické části II, které obsahovaly 75% úkolů při výrobě stojní součásti dle výkresové dokumentace  a 25% úkolů v měření a teorii. Jelikož první a druhé umístění získali žáci ze stejné školy, jedou na celostátní kolo do Žďáru nad Sázavou první a třetí místo, které se bude konat ve dnech 18. – 20. 4. 2018 na Vyšší odborné škole a Střední průmyslové škole. Fotografie lze shlédnout ve fotogalerii "České ručičky"

 

Jarmila Gallová

Okresní kolo středních škol ve florbalu
21.2.2018

Dne 6.2.2018 se konal v tělocvičně v Křešicích turnaj středních škol ve florbalu.

Družstvo naší školy se umístilo na 4.místě, když v utkání o 3.místo prohrálo až na samostatné nájezdy 1:0 s Obchodní akademií Děčín.

Naše družstvo podalo velmi dobrý výkon. Turnaje se zúčastnili: Kozlík, Šott, Kudrna, Fišer, Brokeš, Zeman, Esser, Kubíček a Štěpánek Pavel.

Nejlepší hráč družstva byl vyhodnocen Karel Zeman ze 3SMI.

Nejlepší střelec – Michal Kubíček – 2SMI.

Výborně zachytal Tomáš Kozlík – 3SMI.

 

Děkujeme za reprezentaci školy !

 

Mgr. Josef Florián

Exkurze ve Škoda Auto a.s.
7.12.2017

V pondělí 20.11.2017 vyrazily třídy 1IN a 1SM do Mladé Boleslavi. Cílem bylo navštívit výrobní závod a muzeum Škoda. Po příjezdu byli žáci vyhládlí a tak se ještě občerstvili v KFC . Pak už jsme pospíchali do muzea, kde jsme dostali reflexní vesty a tlumočnická zařízení. Autobus nás odvezl do areálu výrobního závodu Škoda. Nejprve před lisovnu a pak následovala prohlídka montáže. Závod jsme opustili po 1,5 hodinové prohlídce a vrátili jsme se zpět do muzea, kde následovala prohlídka vystavených vozů a byl nám promítnut film o historii Škodovky.

Exkurze do lisovny a montáže byla velmi zajímavá a od průvodců jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací. Určitě se tam rádi vrátíme na prohlídku dalších provozů.

Fotografie z uvedené exkurze jsou ke shlédnutí v sekci "Fotogalerie" - Exkurze ve Škoda Auto a.s.

 

                                                                                                                             Ing. Irena Vašáková

Turnaj ve fotbalu "O pohár Jasefa Masopusta 2017"
6.10.2017

Turnaj "O pohár Josefa Masopusta 2017" se letos konal dne 27. 9. na hřišti Junioru Děčín.

Mužstvo naší školy obsadilo konečné 3. místo a pouze jeden jediný gól v síti soupeře Gymnázia Děčín je dělil od vítězství v turnaji. Dočkáme se vítězství příští rok? Všem hráčům pod vedením Mgr. Lenky Férové gratulujeme. Fotodokumentaci z turnaje lze shlédnout ve fotogalerii.


Mgr. Josef Florián 

Exkurze žáků z Křešic
6.10.2017

Exkurze žáků školy ve dnech 20. až 22. 9. 2017

Dne 20. září 2017 se konala zajímavá školní akce žáků třídy 2ZM. Společně jsme navštívili opravnu železničních vozů společnosti RYKO a.s. v Děčíně. Hoši se seznámili s rozličnými pracovišti opravy vagónů: linkou pro čištění starých nátěrů, lakovací komorou k realizaci nástřiků a pracovištěm provádění nápisů na vozy pomocí šablon. Žáci si pod dohledem zkušeného provozního managera vyzkoušeli nástřik barev přes šablonu, což vyžaduje značnou míru šikovnosti. Povzbudivé bylo zjištění, že zde nalezl práci v oboru jejich bývalý spolužák a čerstvý absolvent naší školy.

Cestou do provozovny společnosti RYKO a.s. jsme shlédli stavbu silničního přemostění, realizovanou poblíž hlavního železničního nádraží.

 

Dne 21. září 2017 žáci třídy 2ZM společně s dalšími třídami navštívili Oblastní muzeum v Děčíně, příspěvkovou organizaci. Seznámili jsme se zde s historickým vývojem říční plavby po Labi. Pro stavební profese byla velmi podnětná výstava, týkající se proměn děčínské městské zástavby v čase.

Doplňkovým programem pro naše žáky bylo shlédnutí další výstavní akce v Centru Pivovar Děčín, věnované zejména elektrotechnice.

 

Dne 22. září 2017 jsme s žáky třídy 2ZM navštívili sběrný dvůr odpadového hospodářství Březová v Děčíně, který provozují společnosti Technické služby Děčín a.s. a Marius Pedersen Group. Ve sběrném dvoře se shromažďují a třídí odpady, včetně nebezpečných. Vše důležité nám bylo předvedeno a vysvětleno. Chlapci – budoucí profesionální malíři, natěrači a zedníci získali ucelenou představu o nakládání s odpady.

Na tuto akci navázala prohlídka podkroví děčínského zámku. Jedná se o prostor běžně veřejnosti nepřístupný. Shlédli jsme s žáky tamní zajímavé historické vazby krovu, včetně ocelové nýtované konstrukce nad hlavním zámeckým sálem. Dále jsme navštívili nedávno obnovené zámecké terasy.

Všechny exkurze proběhly úspěšně a žákům se návštěva pracovišť, provozů, expozic a historických prostor velmi líbila. Fotodokumentaci z uvedených exkurzí je možno shlédnout ve fotogalerii.

Zpracoval: Ing. Bc. Pavel Václavík

učitel odborných předmětů

Martin Husařík 3. nejlepší v ČR mezi zámečníky a strojními mechaniky
21.4.2017

 

 

Letošní celorepublikové finále nejlepších žáků oborů zámečník/strojní mechanik pořádala Střední škola technická a ekonomická Brno. Konkurence byla opravdu velká. Soutěže se zúčastnilo 18 žáků, kteří uspěli a postoupili z krajských kol.

Naší školu reprezentoval Martin Husařík z 2SM. Žák druhého ročníku oboru strojní mechanik se neztratil a mezi většinou o rok staršími konkurenty skončil na vynikajícím třetím místě. Soutěž obsahovala část praktickou a část teoretickou. Všichni soutěžící finále předvedli skvělé dovednosti a hluboké znalosti svého oboru.

Projekt Přehlídka České ručičky, v rámci které se soutěž koná, má za cíl popularizaci učňovských oborů v očích mladých lidí, jejich rodičů, učitelů i široké veřejnosti. Každoročně se soutěží ve dvaceti vybraných oborech. Fotografie ze soutěže naleznete ve Fotogalerii/Martin Husařík 3. nejlepší v České republice

 

Líheň úspěšných strojních mechaniků a instalatérů ze Střední školy lodní dopravy a technických řemesel v Děčíně VI.
30.3.2017

 

Dne 14. 3. proběhlo v Chomutově  již  7. regionální kolo „KOVO Junior - 2017 Zámečník“     v oboru strojní mechanik. Naše škola vyslala na soutěž dva reprezentanty  Martina Husaříka a Martina Veselého, oba jmenovaní postoupili  ze školního kola. Regionální kolo je zařazeno do celostátní soutěže o nejlepšího žáka v daném oboru ,, České ručičky´´ pod záštitou Cechu KOVO ČR. Úspěšné žáky, kteří se umístnili na prvním a druhém místě v regionálním kole, vysílá kraj jako své zástupce do celostátního finále, jež se letos koná v Brně. V tomto ročníku regionálního kola se umístnil Martin Husařík na 1. místě,  Martin Veselý obsadil pěkné páté místo. Stává se již tradicí, že naše škola v tomto oboru získává z regionálního kola medailová umístnění. Úspěch jsme zaznamenali i v celostátním finále, odkud jsme z minulých ročníků odvezli dvě první místa.

14. 3. 2017 pořádala Střední škola energetická a stavební, Obchodní akademie a Střední zdravotnická škola v Chomutově soutěž ,,Plastování s EZOZ“. Soutěže se zúčastnila družstva z šesti škol.Naše družstvo ve složení František Koki a Lukáš Volf ze třetího ročníku se nejen neztratilo, ale dokázalo celou soutěž vyhrát. Naši žáci obstáli jak v části teoretické – test odborných znalostí, tak i praktické – svařování rozvodů potrubí z plastů. Prokázali, že plastům v instalatérských rozvodech dobře rozumí. Fotografie lze shlédnout v sekci "Fotogalerie/Instalateři opět úspěšní".

Opakované úspěchy žáků svědčí o kvalitě vzdělávání školy!

Fyzika všemi smysly
23.3.2017

 

Dne 16.3.2017 naší školu navštívili dva studenti MFF UK v Praze s pásmem experimentů plných poznání, zábavy a překvapení nazvaným Fyzika všemi smysly, kterého se zúčastnily žáci tříd 1LB, 1O, 2LB, 2IZD a 2SM. Devadesátiminutový program byl plný pokusů, kterých se žáci mohli aktivně zúčastnit a tak teď už třeba víme, že největší silák školy ve stisku ruky je Damián Richter z 1LB a silné plíce má Dan Macko z 2IZD, kterého ovšem překonal pan učitel Rusnák :-).

Za zajímavé přiblížení fyziky děkujeme budoucím učitelům Terezce a Víťovi a těšíme se, že nás ještě někdy navštíví.

 

Obrazovou dokumentaci naleznete v sekci "Fotogalerie/Fyzika všemi smysly".

Jaké zkušenosti zvýší šance absolventů na pohovorech?
30.6.2016

 

Podle průzkumu Národního ústavu pro vzdělávání je až 90 % firem více nakloněno tomu zaměstnat čerstvého absolventa, pokud má již za sebou určitou pracovní zkušenost. Zároveň takového absolventa jednoznačně upřednostní před tím, který se pracovní zkušeností prokázat nemůže.

Celý článek čtěte v příloze (Velikost: 246.62 kB).

www.profesia.cz

Slavnostní předávání výučních listů na Děčínském zámku
27.6.2016

 

Dne 23.6.2016 proběhlo slavnostní předávání výučních listů žákům, kteří splnili požadavky na své vědomosti i praktické dovednosti v jednotlivých částech závěrečných zkoušek.

Stejně jako v loňském roce byly výuční listy předány v reprezentačních prostorách Knihovního sálu Děčínského zámku za účasti zástupců města Děčín, vedení školy a pedagogického sboru. Fotografie z celé akce naleznete v sekci "Fotogalerie - Slavnostní předávání výučních listů".

Ing. Libor Bžunka

Brigáda po vyučené v oboru instalatér
20.6.2016

    STAVEBNÍ FIRMA

DC AVEX s. r. o., přijme BRIGÁDNÍKY na prázdniny

(vyučené instalatéry)

Nástup možný ihned,

volejte tel. Č. 412 520 144

   (Děčín-Staré město, Zelená 312/22)

Kromě angličtiny zaměstnavatelé nejčastěji požadují němčinu a francouzštinu.
17.6.2016

 V dnešní době je dobrá znalost alespoň jednoho cizího jazyka předpokladem pro získání slušného zaměstnání. Nejčastěji jde o angličtinu, vzhledem k sousedství s Německem a Rakouskem je u nás frekventovaná také němčina. Znalost dalších, a nejen evropských jazyků, se může stát dobrým východiskem pro start zajímavé kariéry – a nemusí jít pouze o záměr uplatnit se v zahraničí...

Celý článek v příloze! (Velikost: 389.32 kB)

 www.profesia.cz

Nabídka volných pracovních míst Cechu topenářů a instalatérů
31.5.2016

Cech topenářů a instalatérů České republiky připravil pro Vaše studenty (žáky) nabídku volných pracovních míst v ČR, a to na základě požadavků  členů cechu nabízí tyto pracovní pozice:

 

instalatér, topenář, plynař, rozpočtář přípravář staveb, technik kontroly kvality, montér, technik zakázkového oddělení, projektant, atd. ...

 

Podrobnější informace o firmě včetně kontaktu a pracovního zařazení jsou k dispozici na http://www.cechtop.cz/nabidka-pracovnich-mist/  

Zdroj:www.cechtop.cz

 

Školní turnaj v sálové kopané
31.5.2016

Dne 25.5.2016 se konal ve školní tělocvičně v Křešicích turnaj rříd v sálové kopané. Turnaje se zúčastnilo celkem 10 družstev, která byla rozdělena do 2 skupin. Nejlepší 4 družstva mezi sebou sehrála finálovou skupinu.

Výsledky: 1. místo: 1LA + 1LB

                  2. místo: 2LA + 2LB

                  3. místo: IZD

                  4. místo: 3O

 

Nejlepším hráčem byl vyhodnocen Daniel Horák ze třídy 1LA a nejlepším brankářem Vojtěch Nygrín ze třídy LB.

Mgr. Josef Florián

Sezónních nabídek a brigád letos přibylo – nejvíce ve výrobě
25.5.2016

 

Rekordní pokles nezaměstnanosti s sebou nese nárůst nabídky sezónních prací, tedy i brigádnických míst. V současné době vrcholí aktivita firem, které shánějí pracovníky nejen na obsluhu venkovních stánků nebo prodej zmrzliny, ale také do výroby, logistiky nebo na místa řidičů... Celý článek v příloze (Velikost: 185.88 kB)! 
 
 

www.profesia.cz

TOP 10 "Střední roku 2016"
20.5.2016

V uplynulých dnech byly vyhlášeny výsledky ankety, která před časem probíhala pod názvem"Střední roku 2016".

Naše škola se v obou kategoriích (hlasování studentů, hlasování absolventů) umístila shodně na 6. místě z celkového počtu 70-ti přihlášených středních škol z Ústeckého kraje.

Výsledky ankety najdete níže na banneru "Střední roku 2016".

Ing. Libor Bžunka

Udělení Výročního topenářského ocenění 2016
6.5.2016

 

Při slavnostním zahájení Stavebního veletrhu v Brně 2016 CTI ČR udělil Výroční topenářské uznání za rok 2016 Vladislavu Hampejsovi. Cena byla udělena za mnohaleté provádění osvěty v oboru školství a vzdělávání.

Toto prestižní ocenění ,,Křišťálový plamen“ předával prezident Cechu instalatérů a topenářů ČR pan Bohuslav Hamrozi. Cena je udělována firmám, institucím a osobám za významné činy v oboru topenářství a vodoinstalatérství v České republice i zahraničí.  Poprvé v devatenáctileté historii bylo toto ocenění uděleno učiteli školy.

Fotografie z předávání ceny v sekci "Fotogalerie" - Udělení Výročního topenářského ocenění 2016

 

Ing. Libor Bžunka

I. seminář k závěrečným zkouškám
10.11.2015

Stejně jako v loňském školním roce, tak i v tom letošním, pořádá Ing. Jaroslav Pejzl semináře pro žáky třetího ročníku oboru ZEDNÍK. Podrobné informace k prvnímu semináři naleznete zde. (Velikost: 376.91 kB)

 

Ing. Jaroslav Pejzl

Absolventi mají dobré šance na trhu práce
5.11.2015

Největší veletrhy práce v ČR Profesia Days a HR Days, které na konci října proběhly v Praze, ukazují aktuální trendy na trhu práce v České republice. Například to, že čerství absolventi mají šance získat i velmi zajímavou práci – zatímco ještě před 3 lety bez praxe jen těžko hledali uplatnění, nyní o ně firmy stojí a zaměřují na ně své náborové aktivity... (více v příloze (Velikost: 211.7 kB))

 

zdroj: www.profesia.cz

 

 
 
Seminář firmy Geberit
26.10.2015

Dne 20. 10. 2015 proběhl seminář firmy GEBERIT pro žáky oboru instalatér.

Program přednášky:

 

  1. Prezentace firmy a jejich výrobků – multimediální učebna

  2. Montáž modulu WC Geberit Duofix – instalatérská dílna

 

Žáci byli seznámeni s výrobky přední švýcarské firmy vyrábějící sanitární techniku. Měli možnost si i prakticky vyzkoušet montáž WC modulu.

Škola tímto získala 1 kus montážního modulu Geberit Duofix, který poslouží jako montážní a demonstrativní výuková pomůcka v ceně cca. 4 000 Kč.

 

Snímky z uvedeného semináře naleznete v sekci "Fotogalerie" - Seminář firmy Geberit

 

Bc. Vladislav Hampejs

Akce firem SANELA a HELUZ
14.10.2015

V multimediální učebně v Křešicích proběhly 2 akce na podporu vzdělávání našich žáků ve spolupráci s předními výrobci sanitární techniky (Sanela) a zdících materiálů (HELUZ). První akce byla zaměřena pro obor instalatér, druhá pro obor zedník.

Firma SANELA 7. 10. 2015

Program semináře: Sanitární technika, nerezový program, automatické splachovače, automatické ovládání sprch

Akce rozšířila znalosti našich žáků v bezdotykových systémech splachování a vodovodních baterií různého druhu. Bylo nám předvedeno zejména nastavování systému, seřizování na místní podmínky údržba a mnoho dalšího. Velký význam pro školu má i příslib věnování 2 funkčních automatických systémů včetně dálkového ovládání pro seřizování a nastavování. Dále jsme obdrželi velmi výhodnou cenovou nabídku pro plánované rekonstrukce sociálních zařízení.

Firma HELUZ 13. 10. 2015  od 8°°hod. Multimediální učebna v Křešicích

Program přednášky:

1. hod. - Historie firmy HELUZ-tradice a vývoj jednotlivých cihelných výrobků, jejich vlastnosti a správné užití na stavbách.

2. hod. -  Správné provádění -chybné použití; nedodržování technologické kázně při výstavbě.

3. hod. – Komínové systémy HELUZ. Výhody, dodržení  zásad a  parametrů  při stavbě; video výstavby komínu HELUZ.

Obrazový materiál z uvedených akcí je možné zhlédnout v sekci "Fotogalerie" Akce firem SANELA a HELUZ.

Účast žáků stavebních oborů na 26. mezinárodním veletrhu FOR ARCH 2015 v Praze
8.10.2015

Naši žáci oborů Zedník a Instalatér se zúčastnili 18. září 2015 mezinárodního stavebního veletrhu. Na veletrhu žáci mohli shlédnout mnoho novinek z oblastí spojených se stavebnictvím. Přední výrobci, dodavatelé a řemeslníci tak ukázali své nejnovější technologie a výrobky dostupné na tuzemském a případně zahraničním trhu. Jednalo se například o zdící materiály, instalatérské prvky, spojovací materiály, aj. . Mnozí žáci tak navázali neformální kontakty s některými výrobci. Pro naše žáky to znamená první krůček k úspěšnému osobnímu a profesnímu rozvoji.

Fotografie z celé akce můžete shlédnout v sekci "Fotogelerie" FOR ARCH Praha 2015

Nástup absolventů letos nezvýšil procento
21.9.2015

Nástup absolventů letos nezvýšil procento nezaměstnanosti! Trh práce v České republice se opravdu mění. Zatímco v uplynulých letech bylo obvyklé, že nástup čerstvých absolventů zdvihal zvláště po odeznění letních brigád procento nezaměstnanosti, letošní září přineslo dokonce její pokles... (více v příloze (Velikost: neznámá))
 

  

zdroj: www.profesia.cz

Účast na krajském kole ve vyprošťování osob z havarovaných vozidel
10.9.2015

Žákyně oboru "Pečovatelské služby" se dne 2.9.2015 zúčastnily krajského kola ve vyprošťování zraněných osob z havarovaného vozidla. Tato akce byla organizována Hasičským záchranným sborem Ústeckého kraje ve spolupráci s Magistrátem města Děčín. Akce se konala na parkovišti pod městskou knihovnou a byla zaměřena na záchranu zraněných osob při dopravních nehodách a poskytnutí lékařské první pomoci. Žáci viděli v simulovaných dopravních nehodách práci příslušníků HZS – rychlost, sehranost týmu, způsoby vyprošťování zraněné osoby, poskytnutí PP, stabilizace vozidla, postupy likvidace a zamezení ekologického znečištění životního prostředí. Seznámili  se i  se zdravotnickým a technickým  vybavením vozidel HZS včetně krátké přednášky a názorného použití jednotlivých pomůcek. Fotografie pořízené během celé akce jsou ke shlédnutí v sekci "Fotogalerie" Krajské kolo ve vyprošťování osob.

Trh dává šanci absolventům v různých oborech
26.6.2015

Česká ekonomika od začátku letošního roku nabírá dech, od ledna do března ve srovnání s loňským rokem výrazně zrychlila růst na 3,9 procenta. S rostoucími zakázkami narůstá i potřeba firem přijímat nové zaměstnance. Počet nezaměstnaných klesl podle údajů ČSÚ pod půl milionu a výrazně přibývá volných míst. Společnosti hledají nové zaměstnance také v řadách absolventů středních a vysokých škol. Kompletní zprávu je možné shlédnout zde. (Velikost: neznámá)

 

Zdroj: www.profesia.cz

Exkurze žáků školy v provozovně společností Technické služby Děčín a.s. a Marius Pedersen Group.
24.6.2015

Dne 17. června 2015 proběhla zajímavá školní akce, která měla přímou návaznost na výuku učebních oborů Malířské a natěračské práce a Zednické práce. Dne 17. června 2015 proběhla zajímavá školní akce, která měla přímou návaznost na výuku učebních oborů Malířské a natěračské práce a Zednické práce. Více se dočtete zde. (Velikost: 95.81 kB) Fotografie naleznete v sekci "Fotogalerie" Exkurze v Technických službách Děčín.

Rafty Labským kaňonem do Bad Schandau
23.6.2015

Ve středu 17.6.2015 se skupina žáků ze třídy O1 vypravila na tématickou výpravu s názvem „Rafty Labským kaňonem do Bad Schandau“.  Nafukovací rafty zapůjčila děčínská agentura „Za hranice“. Na cestu zpět z německého příhraničního lázeňského města někteří účastníci sportovně-poznávací akce zvolili jízdní kolo, jiní kolečkové brusle. Při plavbě jsme se při levém břehu řeky zastavili u skalního jezírka.  Celá akce patřila k těm fyzicky náročnějším. Fotografie naleznete v sekci "Fotogalerie"  Rafty Labským kaňonem.

 
Prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý ocenil žáka naší školy
19.6.2015

Prezident HK ČR Vladimír Dlouhý ocenil žáka naší školy Dušana Říhu, vítěze Vědomostní olympiády Cechu topenářů a instalatérů ČR v Praze v sídle Hospodářské komory ČR. Současně předal naší škole putovní pohár pro vítěze. Více se dočtete zde. Fotografie z předání putovního poháru naleznete v sekci "Fotogalerie" Vědomostní olympiáda.

Tematická exkurse v Schönebecku a Magdeburgu
5.6.2015

Ve dnech 11. až 13. 5. 2015 se zúčastnily třídy 2LA a 2 LB tematické exkurse v Schönebecku a Magdeburgu. Více informací zde (Velikost: neznámá). Obrazová dokumentace z tématické exkurse je ke shlédnutí v sekci "Fotogalerie" - Schönebeck 2015

XI. ročník celorepublikové soutěže: "Máme vítěze"
1.6.2015

„Vědomostní olympiáda Cechu topenářů a instalatérů České republiky"

 

K průběhu celé soutěže se dočtete více zde (Velikost: neznámá)

Exkurze do DOZP Stará Oleška
25.5.2015

Dne 12. května jsme se se žáky 1PE zúčastnili exkurze ve Staré Olešce v DOZP ( domov pro osoby se zdravotním postižením). Po příchodu nás uvítala paní ředitelka Mgr. Dagmar Vaňková, která nás seznámila s historií a současností fungování ústavu. Poté se nás ujala vedoucí pečovatelské služby, paní Podlahová, která nás provedla celým areálem. Prohlédli jsme si dílničky, které slouží k perspektivnímu využití volného času.

V areálu ústavu je malá zahrádka, kde si klienti za pomoci pečovatelů mohou vypěstovat různé druhy zeleniny. Na přání klientů byla v areálu vybudována minizoo (2 ovce, 1 koza, králík a morče). Klienti se o tato zvířata pravidelně společně starají.

Exkurze byla pro žáky velkým přínosem. Žáci se osobně setkali s lidmi s různým mentálním i fyzickým handicapem, viděli na vlastní oči činnost pracovníků v sociálních službách, jejich pracovní prostředí a náplň práce.

Fotografie z exkurze naleznete v sekci "Fotogalerie" - Exkurze do DOZP Stará Oleška

 

Mgr. Ludmila Tesarczyková

 

Turistický kurz u Máchova jezera
15.5.2015

Obráběči ze 2O byli ve dnech 11.-13. 5. 2015 na sportovně-turistickém kurzu ve Starých Splavech. Za krásného počasí soutěžili v prostředí rekreačního zařízení IMA, absolvovali náročný celodenní výlet na Bezděz a zpět do Splavů, který prověřil nejen fyzické, ale i psychické možnosti mnohých chlapců. Poslední den si teoreticky i prakticky vyzkoušeli, jak zvládnou provést první pomoc a ošetřit poranění. Obrazovou dokumentaci z akce můžete shlédnout v sekci "Fotogalerie" Turistický kurz u Máchova jezera.

Exkurze v Domově pro osoby se zdravotním postižením Kadaň
13.5.2015

Třídy 2PE a 3PE, ped. dozor  UOV pí. J. Koppová a UOV pí. Vlková. Odjezd 12.5.2015 v 7.30 hod, návrat v 16.24 hod. Vlastní prohlídka zařízení trvala cca 2,5 hod. Objekt je umístěn ve dvou budovách (budova A – zaměřena na mladší klienty, budova B – starší klientela imobilních uživatelů zejména  mužského pohlaví, tato budova je po rekonstrukci – možnost porovnání moderního prostoru s vybavením se zařízením zastaralejšího charakteru). Personál k nám byl velmi vstřícný a ochotný. Žáci se s tímto typem zařízení setkali poprvé a porovnávali imobilní klientelu domova pro seniory a druhy vykonávaných činností s činností pracovníků v tomto typu zařízení . Tato exkurze byla velmi poučná a přínosná v oblasti rozšíření obzorů našich žáků s možností uplatnění v pracovním procesu. Několik fotografií z exkurze naleznete v sekci "Fotogalerie"-Exkurze v Kadani. V samotném objektu nám fotografování nebylo umožněno.

                                                            

S. Vlková, J. Koppová

Doučování pro žáky 9. tříd základních škol
13.5.2015

Doučování pro žáky 9. tříd základních škol i nadále probíhá, a to až do konce měsíce června roku 2015. Podrobné informace naleznete zde. (Velikost: 310.8 kB)

 

Ing. Libor Bžunka

Turnaj v malé kopané O putovní pohár primátorky města Děčín
11.5.2015

Střední škola řemesel a služeb Děčín, pořádala dne 30. dubna 2015 již osmý ročník turnaje o putovní pohár v malé kopané. Letošní turnaj se uskutečnil pod záštitou paní Mgr. Marie Blažkové, primátorky města Děčín.

Mužstva přihlášených středních škol prošla vyřazovacími boji ve dvou základních skupinách.

Družstvo naší školy se probojovalo až finále, kde podlehlo týmu Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy stavební, strojní a dopravní Děčín a skončilo tak na pěkném druhém místě.

Fotografie z turnaje je možné shlédnout v sekci "Fotogalerie" pod názvem Turnaj v malé kopané.

 

Ing. Libor Bžunka

Účast žáků naší školy na exkurzi v podniku RYKO a. s.
27.4.2015

Dne 24.4.2015 se žáci oboru Malířské a natěračské práce zúčastnili exkurze v opravárenském provozu společnosti RYKO a.s. Více podrobností o akci najdete zde (Velikost: neznámá) a fotografie v sekci "Fotogalerie" - Exkurze v podniku RYKO a.s.. 

Informace pro žáky třetího ročníku oboru Zedník
24.4.2015

Ing. Jaroslav Pejzl pořádá 6. seminář k Závěrečným zkouškám pro žáky třetího ročníku oboru Zedník. Jedná se o tzv. opakovaný seminář k procvičení písemných ZZ.  Zájemci o tento  seminář naleznou podrobné informace zde (Velikost: neznámá)

Účast a úmístění našich žáků v soutěžích zručnosti
17.4.2015

V měsíci březnu se naše škola zúčastnila třech soutěží odborných znalostí v oborech obráběč kovů, Strojní mechanik a Instalatér, jednalo se vždy o regionální kolo.

 

Obráběč kovů:

Lukáš Zronek 3OZI skončil na 2. místě (14 soutěžících z 7 středních škol)

V regionálním kole soutěže KOVO JUNIOR 2015 – OBRÁBĚČ KOVŮ, konané dne 24. února 2015 na Střední škole stavební Teplice

Postoupil na celostátní kolo soutěže KOVO JUNIOR 2015 – obráběč kovů,  konané dne 5.-6.5. 2015  na Střední škole technické, gastronomické a automobilní, Chomutov

 

Strojní mechanik:

Jaroslav Chaloupka 2SM zvítězil (18 soutěžících z 9 středních škol)

V regionálním kole soutěže KOVO JUNIOR 2015 – obor ZÁMEČNÍK konané na Střední škole technické, gastronomické a automobilní, Chomutov.

Postoupil na celostátní kolo soutěže KOVO JUNIOR 2015 – ZÁMEČNÍK,  konané dne 15.-16.4. 2015, na Střední škole strojírenské a elektrotechnické, Brno, Trnkova 113

 

Instalatér:

Horváth Ondřej a Chmelík Jakub 2 IZD zvítězili v regionálním kole v Lysé nad Labem v rámci výstavy Stavitel – Střední Čechy.

Postupují do celostátního finále, které se uskuteční v Praze.

Prezentace malířské firmy pro obor Malířské a natěračské práce
17.4.2015

Naší školu navštívila firma Barvy – Laky Teluria, kterou zprostředkovala firma Duka Colours z Děčína. Žákům oboru Malířské a natěračské práce ukázal pan Koubek (vystupuje v TV – Rady ptáka loskutáka) nové trendy, které přispějí ke zkvalitnění výuky. Fotografie z prezetace najdete ve fotogalerii.

Informace pro žáky třetího ročníku oboru Zedník
7.4.2015
Ing. Jaroslav Pejzl pořádá 5. seminář k Závěrečným zkouškám pro žáky třetího ročníku oboru Zedník. Jedná se o tzv. opakovaný seminář k procvičení písemných ZZ.  Zájemci o tento  seminář naleznou podrobné informace zde (Velikost: neznámá)
FACEBOOK ŠKOLY
4.4.2015

Prohlédněte si Střední školu lodní dopravy a technických řemesel Děčín na facebooku. Škola aktivně tuto sociální síť využívá ke sdílení informací současným žákům, bývalým absolventům, rodičům i široké veřejnosti.

Ing. Kateřina Sellnerová

zástupce ředitele školy

Omezení provozu v ulici Dělnická
12.3.2015

Vážení rodiče a žáci,

 

chtěli bychom Vás informovat, že v období od 15. 3. 2015 do 30. 10. 2015 bude probíhat plánovaná rekonstrukce vodovou a kanalizace v ulici Dělnická – Děčín VI. Práce budou probíhat v několika etapách postupně od okružní křižovatky v Děčíně IV (U výtopen) směrem k Želenicím. V této souvislosti dojde ke značnému omezení provozu.

 

V období rekonstrukce nebude umožněno žákům školy parkovat vozidla na školním parkovišti a nebude umožněn žákům vjezd na dvůr školy vlastními dopravními prostředky. Provoz teoretického a odborného vyučování nebude nijak omezen.

 

Ing. Kateřina Sellnerová

Zástupce ředitele školy

Výuka od 11.03.2015
10.3.2015

Od 11. 3. 2015 je zahájena teoretická výuka v běžném režimu podle rozvrhu. Odborný výcvik probíhá v nouzovém režimu. S režimem odborného výcviku byli dnes  10. 3. 2015 žáci seznámeni učitelem odborného výcviku.

 

 

Ing. Kateřina Sellnerová

zástupce ředitele školy

 

 

Organizace výuky na den 10.03.2015
9.3.2015

Organizace teoretického vyučování dne 10. 3. 2015

Tematické exkurse, 50,-- Kč s sebou

 

                                              

1O       Ing. Jiří Holpuch sraz 8:10 na dvoře školy u budovy Dělnická

 

1IZD    Bc. Vladislav Hampejs  sraz  8:10 na dvoře školy u budovy Křešice

 

1SMO  Ing. Libor Bžunka sraz 8:30 na parkovišti u pod Městskou knihovnou Děčín, ulice Labská

 

2LA      Mgr. Mira Malcová sraz 8:30 na parkovišti u pod Městskou knihovnou Děčín, ulice Labská

 

2SM    Mgr. Josef Florián sraz 8:30 na parkovišti u pod Městskou knihovnou Děčín, ulice Labská

 

3LB      Mgr. Michal Tomášek  sraz 8:30 na parkovišti u pod Městskou knihovnou Děčín, ulice Labská

 

3OZI    Mgr. Martina Doušová sraz 8:30 na parkovišti u pod Městskou knihovnou Děčín, ulice Labská

 

Organizace odborného výcviku dne 10. 3. 2015

 

2O učitelé odborného výcviku sraz 7:00 v hlavní budově školy, učebna č. 1 nad posilovnou

 

1LA učitelé odborného výcviku sraz dle rozvrhu, skupina UOV Flachse a Koška školní loď DL2, ostatní 7:00 v hlavní budově školy, učebna č. 1 nad posilovnou

 

1LB učitelé odborného výcviku sraz  dle rozvrhu, skupina UOV Flachse a Koška školní loď DL2, ostatní 7:00 v hlavní  budově školy, učebna č. 1 nad posilovnou

 

2LB učitelé odborného výcviku sraz  dle rozvrhu, školní loď DL2

 

2IZD učitelé odborného výcviku sraz dle rozvrhu, umístění dle informací UOV

 

3SM dle rozvrhu, praxe ve firmách

 

 

Ing. Kateřina Sellnerová

Zástupce ředitele školy

Havárie školní vodoinstalace v budově Dělnická
6.3.2015

Informace o postupu prací na odstraňování následků havárie a provozu školy.

 

Vážení rodiče a žáci,

 

chtěli bychom Vás informovat o událostech posledních  několika dnů. V hlavní budově školy na Dělnické ulici došlo k havárii vody, kdy praskla přívodní hadička pod umyvadlem na pánských záchodcích. Voda vyplavila dvě učebny, kabinet a poškodila stropy na polovině chodby v 1. patře a částečně také strop v dílně odborného výcviku. Voda dále poškodila elektrické vedení a frézu v dílně obráběčů kovů. Dílna strojních mechaniků je v současné době taktéž mimo provoz. Mezi další škody patří poškození stropnic na vstupním schodišti školy a pánské záchody v 1. patře a v přízemí budovy a další technické zázemí školy.

Havárii objevil na základě bezpečnostního systému p. školník ve středu 4. 3. 2015 ve 21:30 h, od té doby se intenzivně pracuje na odstranění škod, aby se následky odstranily co nejrychleji.

 

Z bezpečnostních důvodů a důvodů likvidace havárie škod ve škole vyhlašuji v souladu s § 24 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (Školský zákon) na pondělí 9. 3. 2015 ředitelské volno pro všechny žáky z hlavní budovy školy na Dělnické ulici. Odborný výcvik ve firmách a na školní dílenské lodi bude probíhat nadále v běžném režimu (2LB, 2IZD, 3SM, nastoupí na svá obvyklá pracoviště). Na zaměstnance školy se ředitelské volno nevztahuje.

 

Část budovy bude zahrazena tak, aby se mohlo pracovat na odstranění škod.  Pravděpodobně proto budeme muset v některých dnech upravit začátky a konce vyučovacích hodin, neboť se zmenšil prostor pro žáky.  Zkrácení některých hodin by se týkalo pouze některých ročníků. V případě, že tato situace nastane, budete včas prostřednictvím internetu a studijních průkazů informováni.

 

Děkuji za pochopení.

 

Ing. Kateřina Sellnerová

Zástupce ředitele SŠ

Informace pro žáky třetího ročníku oboru Zedník
18.2.2015

Ing. Jaroslav Pejzl pořádá 3. seminář k Závěrečným zkouškám pro žáky třetího ročníku oboru Zedník. Zájemci o seminář naleznou podrobné informace zde (Velikost: neznámá)

Turnaj ve futsalu
23.1.2015

V úterý 20. ledna 2015 se ve večerních hodinách na palubovce

želenické tělocvičny V Děčíně uskutečnilo přátelské utkání ve futsalu mezi

studenty z DM Želenice Děčín 6 a DM ul. ČSL Děčín 1.

Za každý DM nastoupily 2 čtyřčlenné týmy (A a B).

Herní systém byl hrán tabulkově (každý s každým) a naše dva týmy

se umístily na slušném 2. a 3. místě.

Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci DM a naší školy především

díky velmi obětavé hře všem 8 žákům oboru Lodník (1.–3. roč.) a jednomu žáku oboru Stravovací a ubytovací služby a jednomu žáku z oboru Malířské a natěračské práce ze 2. ročníku.

Fotografie z turnaje naleznete v sekci "Fotogalerie" Futsal 2015

Bc. M. Formánek, vychovatel.

Informace pro žáky třetího ročníku oboru Zedník
16.1.2015

Ing. Jaroslav Pejzl pořádá 2. seminář k Závěrečným zkouškám pro žáky třetího ročníku oboru Zedník. Zájemci o seminář naleznou informace zde. (Velikost: neznámá)

Důležitá informace pro žáky třídy 3LB
5.1.2015

Teoretická výuka pro 3LB začíná dne 19.01.2015. V termínovém kalendáři na rok 2014/2015 došlo k administrativní chybě, která byla  již v dokumentu opravena.

Ing. Libor Bžunka

 

Rozloučení s rokem 2014
5.1.2015

Večer dne 16.12.2014 jsme se na internátě rozloučili se starým rokem. Kuchyň připravila slavnostní večeři, po jídle jsme si předali drobné dárečky a pak začala večerní diskotéka. Zde jsme využili příležitost poznat se i z jiné stránky, ne pouze jako pedagog a žák. Všichni se skvěle bavili, povedla se nám pohodová společenská akce, která upevnila nejen sociální vztahy na internátě.

Bc. Ladislav Kopecký

vedoucí vychovatel

internát Benešovská

Hlasujte v soutěži
12.11.2014

Podpořte svým hlasem naší školu v celostátní soutěži "Střední roku"

http://stredniroku.cz/skoly/?school=140 

Den otevřených dveří
15.7.2014

Pro uchazeče, rodiče a všechny zájemce pořádáme dny otevřených dveří každý pracovní den od 7.30 do 15.00 hodin - po předchozí domluvě na sekretariátu školy

Spuštění nového webu školy
25.4.2014

Spustili jsme pro vás nové webové stránky.

 

 

 

 
 
Brigády Děčín

 
 
Anketa
Líbí se vám nový web?
Ano
Ne
Možná
Celkem hlasovalo: 1104
 
 
Mapa webu
A
A
A
Z Ř I Z O V A T E L

 

 

 
 

Dokumenty školy

Vloženo: 22.4.2014 | Zobrazeno: 95584x |

Středně dobý výhled rozpočtu PO v letech 2020-2021 (Velikost: 433.84 kB) 

Rozpočet 2019 (Velikost: 325.61 kB)     

žádost o vydání zápisového lístku (Velikost: 231.6 kB)    

čestné prohlášení (Velikost: 276.54 kB)  

Informace o zahájení školního roku (Velikost: 163.48 kB)     

Formulář žádosti pro žáky a zákonné zástupce (Velikost: 219.94 kB)  

Formulář žádosti o vydání stejnopisu (Velikost: 219.53 kB)  
Žádost o uvolnění TV (Velikost: 72.5 kB)

Přihláška ke studiu ve střední škole - denní studium   (Velikost: 214.51 kB)

Přihláška ke studiu ve střední škole - nástavbové studium   (Velikost: 179.09 kB)

Organizační řád školy (Velikost: 390.24 kB)

Organizační struktura školy od 2018/2019 (Velikost: 219.52 kB) 

Koncepce rozvoje školy 2015-2020 (Velikost: 0.96 MB)   

Plán výchovného poradce pro rok 2018/2019 (Velikost: 345.95 kB) 

Minimální preventivní program pro rok 2018/2019 (Velikost: 1.13 MB)  

Školní řád 2018/2019 (Velikost: 454.28 kB)  
Dodatek ke školnímu řádu č. 1 (Velikost: 199.61 kB)
Dodatek ke školnímu řádu č. 2 (Velikost: 280.77 kB) 

ŠVP Domov mládeže Krásnostudenecká ulice (Velikost: 589.5 kB)   

Výroční zpráva školy pro rok 2017/2018 (Velikost: 1.34 MB)
Krizový plán školy (Velikost: 11.14 MB)
Sankční řád DM (Velikost: 353.53 kB)